Archive | Tortai RSS feed for this section

Karamelinis tortas su lazdynų riešutais

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

Nieko nelaukdama apie šį tortą noriu pasakyti du svarbiausius dalykus:

1. Tai tortas, kurį kepiau absoliučiai daugiausiai kartų iš visų kada nors keptų tortų.
2. Tai tortas, kuris patinka visiems. Net tiems, kuriems tortai buvę nebuvę. Neprisimenu nei vieno numykimo, bet prisimenu begales pagyrų, recepto prašymų ir daug daug skanaus čepsėjimo ir laimingų veidų.

Karamelė. Šokoladas. Kepinti lazdynų riešutai. Ar jaučiate, kiek daug šiuose žodžiuose slepiasi saldaus gyvenimo džiaugsmo?

Paprastai aš šį tortą vadinu labai paprastai – „Snickers“ tortu. Labai seniai tinklaraštyje pasidalinusi pirmuoju išbandytu „dubliu“, pradėjau tikrą „Snickers“ tortų kepimo maratoną. Gimtadieniams, didžiosioms ir visai mažoms šventėms, giminaičių susiėjimams, draugų susibūrimams, kolegoms darbe ir dar begalei įvairiausių progų (ar net be progų). Įskaitant ir garbingus jubiliejus, ir net vestuvių stalą. Kai prisireikia sukonstruoti dviaukštį tortą, dažniausiai renkuosi irgi šį, mat jis ne tik super-skanus, bet ir super-tvirtas. Tikriausiai ir keturis aukštus drąsiai būtų galima sulipdyti, jei tik noro būtų.

Rašydama saldumynų knygą, žinoma, kad joje norėjau pasidalinti ir šio niekada nenuviliančio ir visiems visada patinkančio torto receptu. Tik tąkart surašiau jau kiek kitą versiją, šiek tiek patobulintą ir dar labiau pritaikytą mūsų – didelių smaližių – skoniams.

Šis tortas saldus, labai saldus, tikrai. Jis visiška priešingybė lengviems, puriems, nekaloringiems, sveikuoliškiems desertams. Kaip kartais aš juokauju: jei jau tortas yra nuodėmė, tai jis turi būti tikrų tikriausiai nuodėmė nuo pradžios iki pabaigos, nuo biskvito iki kremo ir papuošimo. Šis būtent toks ir yra: saldus, sunkus, sodrus ir turtingas savo skoniu. Vieno gabalėlio pakaks pasaldinti visai dienai, bet kiekvienas mažas jo kąsnelis bus vertas tos saldžios nuodėmės.

Kodėl dalijuosi šiuo torto receptu šiandien ir dabar?

Nes šiandien gimtadienį švenčia mano brangi draugė (Kristina, su gimtadieniu, siunčiu tau virtualų torto gabalėlį ir pačius saulėčiausius linkėjimus!).

Nes artėja savaitgalis, o galbūt Jūs dar nežinote, kokiu savaitgalio desertu save palepinsite šįkart. Jei išsirinksite šį tortą, Jums prireiks šiek tiek laiko, todėl pasidalinti receptu anksčiau yra geriau.

Nes šio torto receptas yra saldumynų knygoje, kurios tiražas taip ir nebuvo pakartotas, nors daugeliui klausiusių su viltimi tą žadėjau. Atsiprašau, bet, atrodo, visus tuos pažadus turiu susigrąžinti atgal.

Nes šis tortas toks geras, kad receptu pasidalinti tiesiog būtina. Ir geriau jau tai padaryti šiandien nei rytoj – skaniems naminiams tortams niekada nebūna per anksti, šypt.

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

Skonis: 10/10. Tobulas, tiesiog tobulas tortas. Saldus, tvirtas, sunkus, sodrus ir turtingas savo skoniu. Karamelė, šokoladas, kepinti lazdynų riešutai – dar nesutikau žmogaus, kuris būtų suraukęs nosį ar atsisakęs gabalėlio, šypt.

Sudėtingumas: yra ką nuveikti.

Porcijų skaičius: 16 porcijų (22 cm skersmens tortas).

Ar gaminčiau dar kartą? Taip, dar šimtus kartų!

Anksčiau publikuota: ČIA.

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

♥ Karamelinis tortas su lazdynų riešutais

Biskvitams:
1 puodelis (200 g) cukraus
2 dideli kiaušiniai
½ skardinės (200 g) karamelizuoto sutirštinto pieno („Rududu“)
1 puodelis (250 ml) grietinės
2 puodeliai (280 g) miltų
1 arb. š. sodos
½ puodelio (80 g) kepintų lazdynų riešutų

Sulaistymui:
½ puodelio (125 ml) stiprios kavos
1 valg. š. cukraus
2 valg. š. kreminio kavos likerio

400 g šokoladinio padažo (žr. receptą žemiau)

Kremui:
200 g minkšto sviesto
1 1/3 skardinės (535 g) karamelizuoto sutirštinto pieno („Rududu“)
1 ½ puodelio (240 g) kepintų lazdynų riešutų

Papuošimui:
100-120 g sūdytos karamelės (žr. receptą žemiau)
1 puodelis (160 g) kepintų lazdynų riešutų

1. Iškepkite biskvitą. Orkaitę įkaitinkite iki 180ºC temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite 22 cm skersmens kepimo indą atsegamais kraštais.
2. Cukrų ir kiaušinius elektriniu plaktuvu išplakite iki purios ir baltos spalvos masės. Sudėkite kambario temperatūros karamelizuotą sutirštintą pieną, grietinę ir dar kartą išplakite iki vientisos masės.
3. Kitame dubenyje sumaišykite miltus ir sodą. Suberkite miltų mišinį į plakinį ir gerai išmaišykite ar išplakite plaktuvu, kol neliks gumuliukų. Kepintus lazdynų riešutus smulkiai sukapokite ir įmaišykite į tešlą.
4. Paruoštą tešlą supilkite į kepimo indą, paviršių išlyginkite. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 minučių. Ar biskvitas jau iškepęs, patikrinkite mediniu pagaliuku – įkištas ir ištrauktas iš kepinio centro, jis turi būti švarus.
5. Iškepusį biskvitą kelias minutes atvėsinkite kepimo inde, tuomet perkelkite ant grotelių ir visiškai atvėsinkite.

6. Kol biskvitas vėsta, paruoškite sirupą sulaistymui. Nedideliame puodelyje sumaišykite stiprią paruoštą kavą, cukrų ir kreminį kavos likerį, kol cukrus ištirps.

7. Paruoškite karamelinį kremą. Minkštą kambario temperatūros sviestą ir kambario temperatūros karamelizuotą sutirštintą pieną elektriniu plaktuvu išplakite iki vientisos masės. Kepintus lazdynų riešutus smulkiai sukapokite ir įmaišykite į masę. Paruoštą kremą uždenkite maistine plėvele ir laikykite šaldytuve, kol surinkinėsite tortą.

8. Surinkite tortą. Atvėsusį biskvitą dideliu ir labai aštriu peiliu perpjaukite į keturias lygias dalis taip, kad turėtumėte keturis vienodo storio biskvito lakštus. Jeigu biskvito virtšuje susidarė kalnas, jo viršūnę nupjaukite, kad visi turimi biskvitai būtų tiesūs. Nupjautą biskvito dalį pasilikite – panaudosite jį papuošimui.
9. Pirmąjį biskvitą dėkite ant plokščios lėkštės ar padėklo. Apjuoskite aplink biskvitą torto formos botelius, kurie leis tortui sėkmingai sustingti ir neprarasti savo formos, kol bus surinkinėjamas.
10. Apšlakstykite biskvitą paruoštu kavos ir likerio sirupu ir plonai aptepkite ketvirtadaliu šokoladinio padažo.
11. Ant šokoladinio padažo tolygiu sluoksniu paskleiskite trečdalį karamelinio kremo. Ant viršaus dėkite antrąjį biskvitą ir lengvai papaspauskite delnais. Visus likusius biskvitus susluoksniuokite tokia pačia tvarka. Viršutinį biskvitą aptepkite tik likusiu ketvirtadaliu šokoladinio padažo.
12. Sukonstruotą tortą palaikykite šaldytuve per naktį ir leiskite jam visiškai sutvirtėti, o biskvitams – sugerti sirupą bei skonius.

13. Papuoškite tortą. Tortui sustingus, nuimkite metalinį bortelį ir šonus palyginkite peiliu. Likusią nupjautą biskvito viršūnę susmulkinkite iki vidutinio stambumo trupinių ir padenkite jais torto šonus.
14. Kepintus lazdynų riešutus sumaišykite su sūdyta karamele ir tolygiai paskleiskite ant torto viršaus.
15. Patiekite iš karto arba iki patiekiant laikykite šaldytuve.

 Sokoladinis padazas

apie 600-650 g padažo

♥ Šokoladinis padažas

2/3 puodelio (190 ml) riebios grietinėlės (35% riebumo)
½ puodelio (170 g) medaus
½ puodelio (100 g) rudojo cukraus
½ puodelio (60 g) kakavos
½ arb. š. druskos
150 g juodojo šokolado
50 g sviesto
1 arb. š. vanilės ekstrakto

1. Dideliame puode sumaišykite riebią grietinėlę, medų, rudąjį cukrų, kakavą, druską ir 100 gramų juodojo šokolado. Kaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies, kartais pamaišydami, kol masė taps vientisa ir užvirs. Masei užvirus, sumažinkite ugnį ir nuolat maišydami kaitinkite dar 5 minutes.
2. Nuimkite puodą nuo ugnies. Sudėkite likusius 50 gramų šokolado, sviestą ir vanilės ekstraktą. Išmaišykite, kol gausite visiškai vientisą padažą.
3. Paruoštą šokoladinį padažą šiek tiek atvėsinkite, tuomet supilkite į sandariai užsidarantį stiklinėlį. Šaldytuve šokoladinį padažą galite laikyti iki poros savaičių. Atšalęs padažas sutirštės, todėl prieš patiekdami pakaitinkite jį mikrobangų krosnelėje apie 10-20 sekundžių.
4. Patiekite šokoladinį padažą su įvairiais desertais, glaistykite juo pyragus, gardinkite ledus.

 Sudytos karameles padazas

300 ml stiklainėlis (500 g)

♥ Sūdytos karamelės padažas

300 g cukraus
120 g sviesto
¾ puodelio (190 ml) riebios grietinėlės (35% riebumo)
1 arb. š. vanilės ekstrakto
žiupsnis jūros druskos (pagal skonį)

1. Cukrų suberkite į didelį storadugnį puodą ar keptuvę. Kaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies nemaišydami, kol cukrus kraštuose pradės tirpti. Tuomet mediniu šaukštu lėtai ir lengvais judesiais pradėkite maišyti nuo puodo ar keptuvės kraštų link centro. Kai visas cukrus ištirps, toliau kaitinkite lėtai maišydami, kol sirupo spalva taps tamsiai gintarinė. Vos pajautę lengvą dūmų kvapą, suskaičiuokite iki trijų ir iš karto nuimkite puodą ar keptuvę nuo ugnies.
2. Sudėkite gabalėliais supjaustytą sviestą ir išmaišykite, kol sviestas ištirps. Sudėjus sviestą, karamelė ims burbuliuoti, todėl būkite atsargūs, kad neapsidegintumėte.
3. Sviestui ištirpus, nuolat maišydami masę, lėtai plona srovele supilkite grietinėlę. Elkitės labai atsargiai, kadangi karamelė vėl pradės stipriai burbuliuoti. Jeigu, supylus grietinėlę, karamelė staiga sukietėtų, dėkite puodą ar keptuvę ant labai silpnos ugnies ir maišydami trumpai pakaitinkite, kol gausite vientisą masę. Įmaišykite vanilės ekstraktą ir žiupsnį jūros druskos pagal skonį.
4. Šiek tiek atvėsinkite karamelę ir po 10-15 minučių supilkite į stiklainėlį (300 ml). Sandariai uždarę, šaldytuve stiklainėlį su karamele galite laikyti iki 2 savaičių. Šaldytuve karamelė sutirštės, todėl, prieš patiekdami, valandą palaikykite kambario temperatūroje arba pašildykite ant silpnos ugnies, perdėję į nedidelį puodą.

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

Comments { 1 }

Morkų pyrago sūrio tortas

 Morku pyrago surio tortas

Pirmąją gruodžio dieną aš jau visa galva pasinėrusi į Kalėdas. Namuose mišku kvepia papuošta eglutė, iš orkaitės visai neseniai ištrauktos skardos su antra meduolių partija, jau apgalvotos ir ruošiamos mažos Kalėdų stalo dekoracijos, ant popierėlio surašytos idėjos švenčių stalui. Spintos gilumoje pamažu daugėja dovanėlių, kurias visai netrukus planuoju suvynioti į šiugždantį dovanų popierių ir sudėti po eglute. Iš grojaraščio nesitraukia kalėdinės melodijos, kartas nuo karto užleisdamos vietą mano mylimiausioms P!nk dainoms, šypt (kurios, tarp kitko, neįtikėtinai patinka mažyliui!). Kas vakarą, vos pradėjus temti, uždegame žvakes, kvepiančias vanile, cinamonu, vyšniomis… Šventiniai ritualai, kurių prisipildo kasdienybė artėjant Kalėdoms, yra vieni mylimiausių. Ir jaukumas, kuris užpildo visus namų kampelius, tampa dar mielesnis, šiltesnis…

Krautuvėlė taip pat įnešė šiek tiek pokyčių į mūsų prieššventinį laikotarpį. Vakarais, mažyliui užmigus, pakuojame dovanas ne tik sau, bet ir jums, – tiems, kurie mūsų parduotuvėje išrinko dovanas savo artimiesiems, o gal ir sau patiems. Kad jūs žinotumėte, kiek daug džiaugsmo tai suteikia! Būti Kalėdų elfais – mums tai labai, labai patinka!

Kažkada galvojau, kad Kalėdų stebuklas išnyksta tą akimirką, kai sužinai tikrąją Kalėdų senelio istoriją. Dabar suprantu, kad tikrasis stebuklas – net ne tai. Stebuklas – tai tas gerumas, kuris užpildo širdį, artėjant šventėms. Spalvos, kurios pakeičia pilką. Šypsenos, kurių negailime vieni kitiems. Meilė, kurios nesaugojame po trimis užraktais – kurią išleidžiame į pasaulį, pagaliau nebijodami išreikšti savo jausmų.

Ko trūksta iki pilnos laimės? Tikriausiai tik tiek, kad baltos sniego pusnys už lango nenutirptų iki pat Kalėdų. Bet net jei ir nutirps – šiltos ir jaukios, meilės ir laimės kupinos šventės yra kur kas svarbiau už baltas šventes.

Aš neabejoju, kad kartu su gruodžio pirmosiomis dienomis Kalėdų laukimo jausmas įsėlins į vis daugiau žmonių namus ir širdis. Todėl ir šiame įraše – cinamonu kvepiantis pyragas, puikiai galintis pretenduoti ir į torto vardą. Labai kvapnus, aromatingas, drėgnas, gardus. O iš mūsų šeimos namų į Jūsų namus – siunčiame pačius nuoširdžiausius linkėjimus. Gražaus ir jaukaus švenčių laukimo!

 Morku pyrago surio tortas

 Morku pyrago surio tortas

 Morku pyrago surio tortas

12 gabalėlių

♥ Morkų pyrago sūrio tortas

Morkų pyragui:
½ stiklinės (100 g) kokosų aliejaus (ištirpinto)
¼ stiklinės (60 ml) pieno
2 didelių kiaušinių
¾ stiklinės (150 g) rudojo cukraus
1 ¼ stiklinės (175 g) miltų
1 arb. š. malto cinamono
1 arb. š. kepimo miltelių
½ arb. š. sodos
¼ arb. š. druskos
1 ¼ stiklinės smulkiai tarkuotų morkų (1 didelės morkos)

Kreminio sūrio sluoksniui:
400 g kreminio sūrio
200 g graikiško jogurto
100 g miltelinio cukraus
2 valg. š. miltų
2 nedidelių kiaušinių
½ citrinos sulčių
1 arb. š. vanilinio cukraus

Glaistui:
100 g kreminio sūrio
100 g miltelinio cukraus
80 g graikiško jogurto
½ citrinos sulčių

Papuošimui:
poros saujų traškių dribsnių (granolos)

1. Orkaitę įkaitinkite iki 175 °C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite 22 cm skersmens kepimo indą.
2. Morkų pyragui dubenyje išplakite kokosų aliejų, pieną, kiaušinius ir rudąjį cukrų iki purios masės.
3. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, cinamoną, kepimo miltelius, sodą ir druską. Suberkite miltų mišinį į plakinį ir išmaišykite. Suberkite smulkiai sutarkuotas morkas ir dar kartą išmaišykite. Atidėkite į šalį.
4. Kreminio sūrio sluoksniui visus produktus išplakite iki vientisos masės.
5. Į paruoštą kepimo indą supilkite pusę morkų pyrago tešlos. Ant viršaus paskleiskite trečdalį kreminio sūrio masės. Ant šio tolygiai paskirstykite likusią morkų pyrago tešlą, o ant jos – likusią kreminio sūrio masę.
6. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 65-70 minučių, kol pyragas sutvirtės. Visiškai atvėsinkite, geriausia – atvėsusį palaikykite šaldytuve.
7. Glaistui visus produktus suplakite iki vientisos masės. Aptepkite šalto pyrago viršų. Apibarstykite traškiais dribsniais ir patiekite.

Šaltinis: Cafe Delites

 Morku pyrago surio tortas

Comments { 21 }

Karamelinis maskarponės tortas

 Karamelinis maskarpones tortas

Gimtadienio dieną sulaukiau viso šūsnies nuostabių sveikinimų. Nuoširdžių, tikrų ir nebanalių linkėjimų. Viena po kitos mane stebino draugės – jų žodžiai krito į širdį, džiugino ir graudino tuo pat metu. Ir vakarop, kai dangus prakiuro lietumi ir pamažu ėmė temti, sėdėjau, stebėdama šėlstančią vasarą, ir galvojau apie tai, kokia laimė šalia turėti tokius žmones.

Tikiu, kad juos, šalia esančius, kiekvienas savo kelyje sutinkame ne veltui. Kiekvienas jų papildo, praturtina mūsų gyvenimus. Vieni savo pavyzdžiu stumteli į priekį, kiti įkvepia optimizmo, treti – gal net patys to nesuprasdami – moko mus džiaugtis gyvenimu. Tiesiog. Jų dėka mes stiebiamės, augame, tobulėjame. Galbūt ir netampame tobuli, tačiau būtent šalia esančių žmonių dėka mes tampame pačia geriausia savo versija. Ir gyvename gyvenimą, pilną spalvų ir naujų potyrių, emocijų bei atradimų – apie kiek daug jų net nenumanytume, jei jų mums nedovanotų jie, šiandien tokie brangūs ir mylimi, o kadaise visai (ne)atsitiktinai sutikti mokyklos klasėse, universiteto koridoriuose, darbo kabinetuose ar tiesiog gatvėje tarp minios kitų žmonių.

Šie žmonės – tai didžioji dovana. Ne tik gimtadienio, bet kiekvieną dieną. Aš esu laiminga, daugiau nei laiminga, nes aplink mane yra jie. Visada įkvepiantys, visada nuostabūs!

 Karamelinis maskarpones tortas

 Karamelinis maskarpones tortas

 Karamelinis maskarpones tortas

8 porcijos

♥ Karamelinis maskarponės tortas

Karameliniams biskvitams:
½ stiklinės (100 g) cukraus
1 kiaušinis
½ stiklinės (125 g) grietinės
¼ skardinės (100 g) sutirštinto karamelizuoto pieno „Rududu“
1 ¼ stiklinės (175 g) miltų
1 arb. š. kepimo miltelių

3 valg. š. sutirštinto karamelizuoto pieno „Rududu“

Biskvitų sulaistymui:
vandens
cukraus
citrinos sulčių

Maskarponės kremui:
250 g maskarponės
1 stiklinės (140 g) miltelinio cukraus
200 ml riebios (35–36 proc.) grietinėlės
1 citrinos žievelės
½ citrinos sulčių

karamelinių spragėsių papuošimui

1. Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite 15-16 cm skersmens kepimo formą.
2. Paruoškite biskvitus. Cukrų, kiaušinį, grietinę ir kambario temperatūros sutirštintą karamelizuotą pieną gerai išplakite elektriniu plaktuvu iki vientisos masės. Suberkite miltus, kepimo miltelius ir dar kartą išplakite. Supilkite į paruoštą kepimo formą ir kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių. Ar iškepė, patikrinkite mediniu pagaliuku – įkištas ir ištrauktas iš kepinio centro jis turi būti švarus. Iškepusį biskvitą atvėsinkite.
3. Paruoškite sirupą sulaistymui. Puodelyje sumaišykite vandenį, šiek tiek cukraus ir citrinos sulčių pagal skonį. Atidėkite į šalį.
4. Paruoškite kremą. Dubenyje elektriniu plaktuvu iki vientisos masės išplakite maskarponę ir miltelinį cukrų. Toliau plakdami lėtai pilkite grietinėlę. Išplakite iki standžios vientisos masės. Neperplakite! Suberkite nutarkuotą citrinos žievelę, išspauskite citrinos sultis ir išmaišykite.
5. Biskvitą perpjaukite į tris dalis – tris biskvito lakštus.
6. Pirmąjį biskvito lakštą dėkite ant lėkštės ar tortinės, ant kurios patieksite tortą. Apjuoskite tortinės formos borteliu. Sulaistykite sirupu, aptepkite šaukštu „Rududu“ ir aptepkite trečdaliu maskarponės kremo. Dėkite antrąjį biskvitą, švelniai paspauskite. Sulaistykite sirupu, aptepkite šaukštu „Rududu“ ir paskirstykite antrąjį trečdalį kremo. Ant viršaus dėkite trečią biskvitą, jį taip pat sulaistykite sirupu, aptepkite šaukštu „Rududu“ ir likusiu maskarponės kremu. Jei kremo šiek tiek lieka, sudėkite į sandarų indelį ir laikykite šaldytuve, kol puošite tortą.
7. Surinktą tortą dėkite į šaldytuvą ir palaikykite per naktį. Kitą dieną atsargiai nuimkite bortelį, kraštus aptepkite likusiu maskarponės kremu, ant viršaus išdėliokite karamelinius spragėsius.

 Karamelinis maskarpones tortas

Comments { 18 }