Archive | ŽODŽIŲ LIETUS RSS feed for this section

Jaukių, šiltų ir stebuklingų!

 Kaledine kakava

Keista suvokti, kaip greitai vėl metai apsisuko ratu; ir vėl Kalėdos. Salotos supjaustytos, pyragėliai iškepti, tortai sutepti. Eglutė papuošta, lempelės uždegtos, dovanos supakuotos, namai sutvarkyti… Viskas. Laikas sustoti, iškvėpti, įkvėpti ir… pabūti dabar.

Pabūti dabar, net jei taip ir nespėjote išblizginti kiekvieno namų kampelio. Pabūti dabar, net jei naminiam tortui iškepti šiemet pritrūko laiko (ar, priešingai, skyrėte jo tiek, kad kepdamas jis spėjo net apsvilti – taip vakar nutiko man). Juk nieko tokio! Pasaulis tikrai nesugrius, jei kambario kampe Kalėdas kartu sutiks ir viena kita dulkelė; nieko tokio, jei švenčių stalas nesikėsins sulūžti nuo vaišių gausos.

Kai kalbame apie Kalėdų stebuklus, tai – ne švara tviskantys namai ir ne gardaus maisto kalnai. Tai – žmonės, esantys šalia. Pokalbiai ir šypsenos. Apsikabinimai. Nuoširdus dėmesys, kuriuo vieni kitus apgaubiame. Meilė, kurią dalijame ir priimame, neišsigąsdami jausmų tikrumo. Tai – mūsų laikas, kurį skiriame brangiausiems. Negailėdami, nedozuodami, neskubėdami.

Būdami dabar. Būdami lėtai. Būdami iš tikro.

Mažylis mane jau spėjo išmokyti, kad laiko viskam neužteks niekada, kad ir kokiais kūliais verstumeis per galvą. Žinau, ką sakau – kai dar bandžiau verstis labai uoliai ir iš visų jėgų, tapdavau pavargusi, pikta, irzli, gailinti savęs ir nusivylusi viskuo, kuo tik įmanoma. Laiko man, žinoma, vis tiek pritrūkdavo. Todėl šiandien jau puikiai žinau štai ką – lemtingomis akimirkomis tiesiog būtina prisiminti prioritetus ir sudėlioti juos taip, kad dienos pabaigoje, Kūčių vakarą susibūrus prie stalo su pačiais artimiausiais, jaustum laimę ir ramybę. Ir tą neapčiuopiamą Kalėdų stebuklą, maloniai kutenantį sielą ir viršun nevalingai keliantį lūpų kampučius.

Mielieji, to ir noriu Jums visiems palinkėti iš visos širdies – neieškokite stebuklų kažkur toli. Neieškokite jų labai didelių ir akinančių savo akivaizdumu. Atraskite juos mažose kasdienybės smulkmenose. Artimųjų šypsenose, kurių kartais kažkodėl vieni kitiems pagailime. Žodžiuose ir gražiuose palinkėjimuose. Rankas šildančiame karšto šokolado puodelyje. Muzikoje, kurios skambesys kažkur pilve pažadina drugelių plazdėjimą. Laiškuose, atklydusiuose iš tolimų kraštų, iš pasiilgtų žmonių. Tylioje ramybėje, kai susirangote ant sofos, apsiklojate minkštu pledu ir prisiglaudžiate prie savo žmogaus. Jaukiuose namuose, į kuriuos visada gera sugrįžti.

Ir bent dabar, per Kalėdas, pabūkite dabar – neskubėkite taip greitai, kad juos, mažus stebuklus, pražiopsotumėte kažkur pakeliui. Kolekcionuokite mažas akimirkas. Vos pastebimas smulkmenas. Susikurkite iš jų pačią tikriausią didelę laimę!

Jaukių, šiltų ir stebuklingų!

Su meile,
Asta

Comments { 2 }

„Saulėtos virtuvės“ krautuvėlė atveria Jums duris!

Buvau tikra, kad kai ateis ši diena, tikrai šokinėsiu lyg maža mergaitė, nenusėdėsiu vietoje, šūkčiosiu ir garsiai džiaugsiuosi tuo nauju žingsniu, kurį pagaliau žengėme mes, mūsų šeima. Tačiau viskas kiek kitaip. Pasitikau šią dieną tyliai ir ramiai, o vietoje tų nekantrių šūksnių – atsargiai ir nedrąsiai renku žodžius, pamažu bandydama dėlioti juos į sklandžius sakinius.

Nes tai visiška tiesa – kuo daugiau nori pasakyti, tuo mažiau lieka žodžių. O ir tie labai sunkiai virsta sakiniais, pastraipomis, istorija. Todėl klausiu savęs, o kas, jeigu tą didelę ir mus džiuginančią naujieną, kurią nešiojomės mintyse jau labai ilgai, sutalpinčiau į vieną vienintelį sakinį?

Nuo šiandien „Saulėta virtuvė“ yra daugiau nei tik gardžių receptų tinklaraštis – šiandien mes atveriame virtualias duris į savo saulėtą internetinę krautuvėlę.

Mums irgi vis dar sunku tuo patikėti, bet…

MŪSŲ INTERNETINĘ KRAUTUVĖLĘ RASITE ČIA

Žinau, tai beprotiška! Ir tai vyksta, tai tikrai vyksta.


Mažojo šeimos nario laukimas dovanojo mums neįkainojamą galimybę sustoti, sulėtinti gyvenimo tempą, perdėlioti prioritetus, galų gale – prisiminti savo svajones. Ne tik svajoti, bet pradėti tikėti tuo, kad galime svajones įgyvendinti.

Šiandien, atverdami krautuvėlės duris, mes tikime, kad meilė ir gyvenimo laimė slypi ne išskirtinumuose, o eilinėje kasdienybėje. Kiekvienoje įprastoje dienos akimirkoje. Mes tikime paprastumu. Tikime, kad didelę laimę kiekvienas kuriame iš mažiausių smulkmenų.

Pamažu, žingsnis po žingsnio, į „Saulėtos virtuvės“ internetinės parduotuvės lentynas sugulė tai, kas mums yra laimė ir meilė:

• MAISTAS. Aukščiausios kokybės ir neįtikėtino dailumo pietų dėžutės tiems, kurie valgo ne namie, tačiau vertina kokybišką, maistingą, subalansuotą maistą; tiems, kurie tiki – nėra skanesnio maisto nei tas, kurį pasigaminame namuose (tai visiška tiesa!); ir tiems, kurie nepamiršta pasirūpinti ne tik savo, bet ir savo darželinukų ar mokyklinukų pietų bei užkandžių lauknešėliais. Prie šių pietų dėžučių būtinai priderinkite ir priedus: nuo vandens gertuvės (gerkime daugiau vandens, tai labai svarbu!) iki kepimo indelių, skirtų būtent Jūsų pietų dėžutei (ne tik patogu ir praktiška, bet, dievaži, kaip žavu!). Šios pietų dėžutės mus įtikino, kad meilė iš pirmo žvilgsnio iš tiesų yra ne pramanas, o gryniausia tiesa – įsimylėjome jas per akimirksnį ir esame tikri, kad Jūsų istorija bus tokia pati. Belieka atsakyti sau į klausimą: romantiška rožinė ar solidi juoda? O gal žaisminga ryškiai žalia?

 Pietų dėžutės

 Pietų dėžutės

JAUKIŲ NAMŲ RITUALAI. Dieviname būti čia ir dabar, neskubėti, mėgautis jaukiais namais ir kurti mažus šeimos ritualus. Nors kartais tai atrodo lyg neįmanoma misija, viskas kur kas paprasčiau – pakanka į kasdienybę įnešti šiek tiek mažų pokyčių! Natūralus linas ir rankų darbo stalo tekstilė įprastą vakarienę gali paversti ypatingu Jūsų šeimos ritualu: padenkite stalą, užklokite jį mylimiausios spalvos lininiu stalo takeliu, lėkštes padabinkite lininėmis servetėlėmis, stiklines pripildykite naminio limonado (ar puodelius – kvapnios arbatos), pamerkite puokštę lauko gėlių, o nosį pradėjus kutenti gardiems iš virtuvės sklindantiems aromatams, visus namiškius pakvieskite prie stalo. Ar žinojote, kad taip gimsta įsimintiniausios šeimos istorijos? Iš akimirkų. Pačių mažiausių, tačiau visada tokių reikšmingų akimirkų…

 Stalo tekstile

 Stalo tekstile

STILINGAS IR ATSAKINGAS VARTOJIMAS. Kruopščiai puoselėdami savo kiemą suprantame, kad šiuo vienu aru žemės gamta tikrai nesibaigia. Ir kad ir kaip mėgtume savo laiką leisti čia, basas kojų pėdas kutenant žolei, suprantame – kiekvienas turime pradėti nuo savęs. Ar bandėte kada suskaičiuoti, kiek nereikalingų maišelių kaskart parsinešate iš parduotuvės? O kiek pirkinių vėliau iškeliauja į šiukšlių dėžę, nes ypatingų pasiūlymų suvilioti įsigijote šiek tiek daugiau nei užtektų? Mes esame už pagarbą maistui ir jo nešvaistymą – iš likučių galima pasigaminti puikių patiekalų, o juos sudėti į savo ir vaikų pietų dėžutes. Daugiau nei skatiname įvesti šią tradiciją savo namuose! Besaikio plastiko ir maišelių vartojimo taip pat nepalaikome – vietoje to rankinėje ir automobilyje visada turime daugkartinį lininį pirkinių krepšį. Stilius ir atsakingas vartojimas viename? Taip, tai mūsų pasirinkimas! Kviečiame žengti šį žingsnį kartu ir išsirinkti dailiausią rankų darbo krepšį – jų turime ir nedidelių, skirtų mažoms coliukėms, ir visai didžiulių, mėgstantiems ant peties neštis visą savo gyvenimą. Nes, taip, žinoma, su šiuo krepšiu drąsiai galite keliauti ne tik į parduotuvę, bet ir į pasivaikščiojimą, iškylą, paplūdimį, sporto klubą, biblioteką ar net darbą!

 Pirkiniu krepsiai

Mes tikime, kad gyvenimas yra smulkmenos. Tikime, kad kasdienė laimė – mūsų pasirinkimas. Kviečiame atrasti ją paprastose kasdienybės akimirkose, puoselėti ir auginti. Gyvenkite gyvenimą, o mes būsime daugiau nei laimingi, jei šiame kelyje eisime greta vieni kitų, palaikydami ir dalindamiesi neblėstančiu įkvėpimu.

MŪSŲ INTERNETINĘ KRAUTUVĖLĘ RASITE ČIA


Taigi, šiandien džiaugiamės šiek tiek tyliau nei galbūt įsivaizdavome. Nors beprotiškai ilgai tą planavome, ruošėmės ir dirbome šia kryptimi, suprantame, kad tai tik pradžia. Visai nenorime garsiais šūksniais atbaidyti sėkmės, kurios mums reikės kiekviename žingsnyje.

Kita vertus, visa širdimi tikime, kad sėkmę mums pavyks pagauti ir prisijaukinti. Tikime tuo, ką darome. Tuo, ką kuriame. Tikime tuo, kuo kasdien gyvename. Todėl šiandien, nors ir tyliai, tačiau labai plačiai atveriame savo krautuvėlės duris – pasipuošę plačiomis šypsenomis kviečiame užeiti ir atrasti tai, kas padės dar labiau mylėti save, mėgautis gardžiu naminiu maistu ar kurti jaukių namų ritualus.

Mums labai svarbus kiekvieno iš jūsų palaikymas, todėl taip, žinoma, mes labai lauksime kiekvieno komentaro, paskatinimo, kiekvienos pastabos, patarimo, kiekvieno sėkmės palinkėjimo – jau dabar džiaugiamės, nes žinome, kad padėsite mums tobulėti.

Ačiū!

Su meile,
Asta, Donatas ir mažasis kukulis Joris

Comments { 0 }

Stebuklingų Šv. Kalėdų!

 Kaledos

Kasmet suprantu, kad man vis sunkiau prabėgusius vienerius metus sutalpinti į kelis žodžius ir net keletą pastraipų. Dvylika mėnesių, kurie paprastai prabėga akimirksniu, savyje sutalpina labai daug. Daug įspūdžių, daug patirčių, daug atradimų. Daug emocijų, juoko, ašarų, vilčių ir svajonių. Daug atsakymų ir… dar daugiau klausimų.

Šiais metais mano gyvenime buvo knygos, net dvi. Buvo naujas darbas, buvo SMAGURIS. Buvo dvi saulėtos savaitės Kipre ir trumpas ištrūkimas į Kopenhagą, tik vienam savaitgaliui. Buvo daug ilgo laukimo dienų, savaičių ir mėnesių. O galiausiai, – mūsų namai. Viena karšta liepos diena, apvertusi planus aukštyn kojomis, ir išpildžiusi vieną didžiausių (tiesą sakant, pačią didžiausią!) svajonę.

Dabar, metams skaičiuojant paskutines dienas, aš jaučiuosi labai laiminga. Šalia manęs yra mylimas žmogus. Mes kuriame mūsų namus. Rytais aš keliuosi iš lovos ir keliauju į mylimą darbą. O vakarais, po darbų, su plačiausia šypsena skubu namo.

Galbūt šiais metais skaudžiai pajaučiau, ką reiškia, kai nepakanka laiko iškepti šventiniams tortams, kas vakarą nuvykti į sporto salę, pasigaminti naminius pietus ir vakarienes, ar atrašyti į visus komentarus bei laiškus, kurie susikaupė „Saulėtos virtuvės“ pašto dėžutėje. Labai dėl to atsiprašau! Tų dalykų, kuriems norėčiau rasti laiko, yra daug – juokauju, kad galbūt man pagelbėtų antra darbo knyga, antras laikrodis ar kažkas panašaus. Bet tada apsidairau aplink, pro rakto skylutę pažvelgiu į žmones, kuriais žaviuosi – veiklius žmones, kurie kažkokiu stebuklingu būdu viską spėja, nors daro šimtąkart daugiau dalykų nei darau aš. Tada trepteliu koja ir subaru save. Nes tikrai nevalia kaltinti nei darbo knygų, nei laikrodžių.

Štai ko sau palinkėčiau sau kitais metais – gero spyrio į sėdimąją! Mažiau pašniurkščiojimų nosimi, daugiau judesio. Spėti daugiau, padaryti daugiau, o tarp viso to – atrasti laiko sustoti ir išgerti puodelį kavos, pasiklausyti mėgstamos dainos, paskaityti knygą ar iškepti stirtą blynų sekmadienio pusryčiams.

Ko palinkėčiau mums visiems? Judėti pirmyn. Įveikti iššūkius. Nustebinti save vis iš naujo. Kasdien šiek tiek ūgtelėti. Ir kiekvieną rytą vonioje, užmiegotomis akimis žvilgtelėjus į savo atvaizdą veidrodyje, nusišypsoti. Tiesiog! Nes slapta tikiu, jog galbūt šypsena gali būti dar geresnė dienos pradžia nei puodelis kavos.

Gražių, spalvingų ir stebuklingų švenčių, mielieji!

Asta

Comments { 0 }