Archive | Blynai RSS feed for this section

Cukinijų blyneliai

 Cukiniju blyneliai

Mamos tikriausiai mane supras – kai namuose atsiranda mažylis, atsakymo į klausimą, ką gi čia pagaminti šiandien?, ieškoma visai kitaip. Bent jau aš, jeigu seniau galvodavau apie tai, ko gi čia labiau norėčiau, šiandien kur kas labiau stengiuosi įvertinti, o kiek gi čia tam prireiks laiko? Nes kai namuose mažylis, vis dar kiekvieną dieną gyvenantis pagal kasdien skirtingą savo dienotvarkę (niekaip nesuprantu ir nesuprasiu, kaip ją galima sudėlioti pagal knygas), nueiti į virtuvę nepakanka; reikia dar ir stebuklo, kad spėtumėte supjaustyti, išmaišyti, iškepti ar išvirti viską, ką planavote.

Kartais šį žaidimą laimi mama; ir ji mėgaujasi gardžiais dar garuojančiais pietumis ką tik nuo viryklės. O kartais laimi mažylis, ir išjungus viryklę tenka pamiršti apie pusiau pagamintus pietus valandžiukei ar dviems.

Norite šį žaidimą laimėti dažniau? Mamos turi būti gudrios. Tai dar viena pamoka, kurią jau spėjau išmokti, šypt.

Todėl jau antras mėnuo, kai virtuvėje laiko (beveik) neskaičiuodama šėlstu tik savaitgaliais ir vakarais. O eilinėmis darbo dienomis, tarp visų vaikiškų pasigugavimų, internetuose, knygų puslapiuose ir fantazijos užkaboriuose ieškau idėjų, ką galiu pasigaminti greičiausiai.

Žinot, kas yra didžiausias džiaugsmas? Kad neretai drąsiai galima dėti lygybės ženklą tarp greitai ir skaniai. Šie cukinijų blyneliai – geriausias to pavyzdys. Man jiems paruošti ir iškepti užtenka trumpiausio mažylio dienos miegelio, ir tai ne vienintelė priežastis, kodėl juos per pastarąsias porą savaičių kepiau ne vieną ir ne du kartus. Jie dar ir gardūs, labai gardūs!

Galėčiau beveik lažintis, kad aštuoni iš dešimties šį tekstą šiuo metu skaitančių tiesiog neturi laiko. Tam gali būti tūkstantis ir viena priežastis, bet nei viena iš jų negali būti tokia didelė, kad pamirštumėte, jog reikia valgyti skanų, kokybišką, subalansuotą naminį maistą. Tai – meilė sau, kuri tiesiog privalo būti didesnė nei kasdien paskubomis susiteptas sumuštinis.

Žinau, kad šią savaitę šiuos blynelius tikrai kepsiu dar kartą. Išsikepkite ir jūs! Net jei visai neturite laiko, blyneliams jo beveik ir nereikia. Skanaus!

 Cukiniju blyneliai

 Cukiniju blyneliai

 Cukiniju blyneliai

 Levandu ledai

10 blynelių

♥ Cukinijų blyneliai

1 vidutinio dydžio cukinijos (500 g)
½ arb. š. druskos
1 kiaušinio
2 valg. š. graikiško jogurto
1 stiklinės (90 g) maltų džiūvėsėlių
½ arb. š. džiovintų itališkų žolelių
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų
žiupsnio džiovintų saldžiųjų paprikų dribsnių
2 valg. š. kokosų aliejaus kepimui

1. Cukiniją sutarkuokite burokine tarka. Suberkite į dubenį, sumaišykite su puse šaukštelio druskos ir palikite pastovėti apie 15-20 minučių, kol išskirs sultis. Tuomet jas visas kuo geriau nuspauskite, cukinijos tarkius nusausinkite.
2. Nusausintus cukinijos tarkius sumaišykite su kiaušiniu, graikišku jogurtu, maltais džiūvėsėliais, džiovintomis itališkomis žolelėmis, grūstais juodaisiais pipirais ir paprikų dribsniais. Išmaišykite.
3. Keptuvėje ištirpdykite kokosų aliejų. Drėgnais delnais formuokite nedidelius cukinijų blynelius ir apkepkite kokosų aliejuje po kelias minutes iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus.
4. Patiekite su graikišku jogurtu, pomidorais ar kitais mėgstamais pagardais.

 Cukiniju blyneliai

Comments { 0 }

Blyneliai su rikotos sūrio įdaru ir šilauogėmis

 Blyneliai su rikota ir silauogemis

Net jei visa savaitė – lyg nesibaigiantis sekmadienis, tikrasis vis tiek ypatingas. Blynai pusryčiams – vėlyvų sekmadienio rytų privilegija. Jam panorėjus, man sutikus, nupūčiau dulkes nuo savo blynų ir vaflių knygos, išsirinkome receptą ir stirta kvapnių blynelių pradėjome kuo tikriausią lepinimosi dieną.

Blynų fiesta ant virtuvės stalo, šildanti pavasario saulė už lango, ar gali būti kas geriau? Tokią dieną norisi kuo greičiau bėgti į kiemą, į gamtą, po mėlynu dangumi ir saulės spinduliais – tokią dieną nėra laiko daugžodžiauti, taigi, tiesiog išsisaugokite šį receptą kitam rytui, kai norėsite save palepinti ir turėsite laiko lėtiems pusryčiams. Blyneliai tiesiog puikūs!

Tiesa, jei lietinius blynelius vengiate kepti (kaip ir aš kadaise), nes toji blynelių apvertimo misija – kai jie tokie dideli ir ploni – atrodo tiesiog neįmanoma, noriu patikinti, kad tai ne tik, jog nesudėtinga, bet net labai paprasta. Tereikia šiek tiek kantrybės: blynelius keptuvėje verskite tik tada, kai jų viršutinė dalis sutvirtėja, nebūna skysta. Aš nesinauju jokiais įrankiais: vieną blynelio kraštą imu pirštais ir greitu judesiu apverčiu. Viskas!

Iki šiol šį receptą galėjote rasti mano knygoje „Saulėtos virtuvės blynai ir vafliai“, o dabar, štai, prašome, neturintiems knygos – kepkite, ragaukite, mėgaukitės!

 Blyneliai su rikota ir silauogemis

 Blyneliai su rikota ir silauogemis

 Blyneliai su rikota ir silauogemis

10 blynelių

♥ Blyneliai su rikotos sūrio įdaru ir šilauogėmis

Blyneliams:
2 dideli arba 3 vidutinio dydžio kiaušiniai
1 ½ puodelio (375 ml) pieno
½ puodelio (125 ml) vandens
1 citrinos nutarkuota žievelė
1 citrinos sultys
1 ½ puodelio (210 g) miltų
3 valg. š. miltelinio cukraus
½ arb. š. druskos
60 g tirpinto sviesto
1 arb. š. vanilės ekstrakto

šlakelis aliejaus kepimui

Įdarui:
250 g rikotos sūrio
3 valg. š. miltelinio cukraus
½ nutarkuotos citrinos žievelės
½ citrinos sulčių
1 arb. š. vanilės ekstrakto
žiupsnelis druskos

kelios saujos šilauogių

1. Pasiruoškite tešlą. Elektriniu plaktuvu išplakite kiaušinius, pieną, vandenį, nutarkuotą citrinos žievelę ir citrinos sultis.
2. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, miltelinį cukrų ir druską. Miltų mišinį suberkite į plakinį ir išplakite iki visiškai vientisos masės, kol neliks nė mažiausių miltų gumuliukų. Supilkite tirpintą atvėsintą sviestą ir vanilės ekstraktą. Dar kartą išplakite. Uždenkite dubenį su plakiniu maistine plėvele ir palaikykite šaldytuve 30 minučių.
3. Pasiruoškite įdarą. Rikotos sūrį, miltelinį cukrų, nutarkuotą citrinos žievelę, citrinos sultis, vanilės ekstraktą ir mažą žiupsnelį druskos išmaišykite iki visiškai vientisos masės. Dubenį su kremu uždenkite maistine plėvele ir laikykite šaldytuve, kol iškepsite blynus.
4. Iškepkite blynelius. Keptuvę plonai ištepkite šlakeliu aliejaus ir įkaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies. Pilkite samtį tešlos į įkaitusios keptuvės centrą ir greitais judesiais, sukiodami keptuvę, paskirstykite per visą jos plotą. Norėdami iškepti plonus blynelius, nepripilkite į keptuvę per daug tešlos – ji teturi plonai dengti visą keptuvės dugną. Jei tešlos bus per daug, blyneliai keps daug ilgiau, bus per stori, o apversti juos bus daug sudėtingiau. Kepkite blynelį 2-3 minutes, kol gražiai pagels ir jo paviršius taps tvirtesnis, ne skystas. Atsargiai apverskite ir kepkite dar 2-3 minutes. Išimkite iš keptuvės ir lygiai taip pat iškepkite visus blynelius.
5. Ant iškepusio blynelio dėkite šaukštą rikotos sūrio įdaro ir tolygiai paskleiskite per visą blynelio paviršių. Apibarstykite saujele šilauogių. Perlenkite blynelį per pusę, tuomet – dar kartą per pusę. Patiekite iš karto.

 Blyneliai su rikota ir silauogemis

Comments { 0 }

Šokoladiniai blyneliai

 Sokoladiniai blyneliai

Žinai, tau tikrai reikėtų kažką parašyti į „Saulėtą virtuvę“, nes ten esantis Kalėdų sveikinimas jau atrodo labai nekaip…, – prieš kelias dienas man pusiau su šypsena išdėstė mano žmogus ir lyg tyčia užmynė ant skaudamos vietos. Ne kartą jau save bandžiau įkalbėti, tačiau arba pritrūkdavo laiko, arba žodžiai niekaip nesidėliojo į sakinius. Bet aš niekur nedingau, tikrai.

Virtuvėje šį mėnesį praleidau tikriausiai daugiau laiko nei per pastarąjį pusmetį. O apie maistą galvoju ir juo gyvenu nuo-la-tos. Tik štai nuo fotoaparato nupūsti dulkių dar neprisiruošiu. Nors, žinau, jau pats metas giliai įkvėpti, jas nupūsti ir pradėti ieškoti šviesiausio ir fotografijoms tinkamiausio kampo naujuose namuose.

Taip, mes jau čia! Prieš keletą savaičių, sausio viduryje, susikrovę visus daiktus į dėžes (į šiek tiek daugiau dėžių nei iš pradžių tikėjomės), visiems jiems suradome vietas čia. Namuose, mudviejų namuose.

Nesuskaičiuočiau, kiek kartų girdėjau klausimą, koks tai jausmas? Nuostabus. Nepakartojamas. Lyg pirštų galais nesiektum žemės. Lyg svajonė, kurią mintyse kartojai labai, labai ilgai, pagaliau būtų išsipildžiusi. Lyg širdyje kiekvieną dieną šviestų saulė.

Įsimylėjau mūsų namus nuo pirmos dienos, praleistos čia. Kiekvieną jų kampelį ir kiekvieną juose praleistą akimirką. Dar niekada po darbų su tokia šypsena nevažiuodavau namo. Dar niekada į juos taip neskubėdavau, truputį šokčiojančia širdimi.

O mano virtuvė… ji tobula. Čia norisi gaminti, valgyti, kalbėtis. Neskubėti ir mėgautis laiku kartu, puodeliu garuojančios arbatos su šaukšteliu medaus, šilta namuose ruošta vakariene.

Aš laiminga, beprotiškai laiminga. Pasistengsiu bent trupinėlį tos laimės padovanoti ir Jums – iškepkite šių blynų artėjančio savaitgalio pusryčiams ir ragaukite juos kartu su tais, kuriuos mylite labiausiai. Tai – tikrosios laimės akimirkos. Tokios tikros ir ranka pasiekiamos.

 Sokoladiniai blyneliai

Skonis: 10/10. Mėgstate šokoladą? Tuomet net neabejoju, – jums tikrai patiks! Tai blyneliai, skirti tikriems smagurių pusryčiams.

Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.

Porcijų skaičius: 20 blynelių.

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

Kur radau? Fantazijose.

 Sokoladiniai blyneliai

♥ Šokoladiniai blyneliai

Blynams:
1 stiklinės (140 g) miltų
4 valg. š. kakavos
1 arb. š. kepimo miltelių
½ arb. š. sodos
¼ arb. š. druskos
1 arb. š. vanilinio cukraus
¼ stiklinės (50 g) cukraus
1 didelio kiaušinio
1 stiklinės (250 ml) raugintų pasukų
30 g sviesto
50 g juodojo šokolado

Patiekti:
šokoladinio padažo
aviečių
šokolado gabalėlių

1. Paruoškite blynų tešlą. Į dubenį išsijokite miltus, kakavos miltelius, kepimo miltelius, sodą, druską ir vanilinį cukrų. Atidėkite į šalį.
2. Kitame dubenyje elektriniu plaktuvu išplakite cukrų, kiaušinį, raugintas pasukas ir tirpintą atvėsintą sviestą. Miltų mišinį suberkite į šį plakinį ir lengvai išmaišykite, kol neliks sausų miltų.
3. Suberkite smulkinto juodojo šokolado gabalėlius ir lengvais judesiais įmaišykite, kad pasiskirstytų blynų tešloje.

4. Iškepkite blynus. Keptuvėje įkaitinkite porą šaukštų aliejaus. Į įkaitusią keptuvę dideliu šaukštu ar nedideliu samčiu pilkite tešlą, formuodami blynelius. Kepkite virš vidutinės ugnies porą minučių, kol apatinė blynų pusė gražiai apskrus, o viršutinė sutirštės ir joje ims kilti burbuliukai. Atsargiai apverskite blynus ir lygiai taip pat apkepkite kitą jų pusę.
5. Iškepusius blynus išimkite į popieriniais rankšluosčiais išklotą lėkštę ar padėklą, kad sugertų riebalus.

6. Patiekite. Perdėkite blynelius į lėkštę. Patiekite su šokoladiniu padažu, apibarstę šviežiomis avietėmis ir smulkinto šokolado gabalėliais.

Comments { 2 }