Archive | Saldainiai RSS feed for this section

Šokoladu glaistyti zefyrai

 Mėtinė pietų dėžutė

Nuo rytojaus. Nuo pirmadienio. Nuo gimtadienio. O gal… gal verčiau nuo Naujų metų.

Nežinau, kaip Jums, bet man motyvacija iš aplinkos visada reiškia labai daug. Įkvėpimo semiuosi iš žmonių, daiktų, ritualų, patirčių. Man svarbu visa, kas mane supa – kai aplinkiniai šiek tiek pašiepia mane dėl perdėto tvarkingumo, aš žinau, kad tvarka namuose, rašomojo stalo stalčiuose ar spintos lentynose yra lygi tvarkai mintyse. Kai noriu prisivilioti sėkmę ar motyvaciją siekti tikslų, visų pirma aš susitvarkau. O tuomet apsidairau ir apsupu save įkvepiančiais žmonėmis, ritualais ir daiktais.

Todėl stilinga ir patogi pietų dėžutė man padeda išlaikyti sveikos mitybos balansą (nors į įprastą darbą dabar nekeliauju, bet judant po pasaulį su mažyliu pietų dėžutė jau pravertė ne kartą ir ne du!). Gertuvė – nepamiršti išgerti daugiau vandens. Dailus darbo kalendorius – sėkmingiau ir maloniau planuoti savo dienotvarkę. Nauja sportinė apranga – nepamiršti kelio į sporto klubą.

Šiame įraše – vis dar šis tas saldaus ir, kažin, ar tai galima vadinti receptu. Galbūt tiksliau būtų sakyti, kad tai – tiesiog idėja saldžiam švenčių stalui. Ypač, jei šventes sutiksite su mažaisiais svečiais – kaip rodo mano patirtis, maži pirščiukai štai tokius šokoladu aplietus zefyrus čiumpa su dideliu džiaugsmu. Pamėginkite juos susmaigstyti ant medinių pagaliukų ir sudėti į aukštą stiklinę ar stiklainį – papuoš stalą ir privilios visus mažuosius smaližius, aš jau matau tai!

 Mėtinė pietų dėžutė

Šio įrašo nuotraukose – vis dar Kalėdos pietų dėžutėse, kaip pati sau pavadinau šią įrašų kolekciją. Bet po Naujųjų, kaip taisyklė, visi susiimsime, tiesa? Prisiminsime, kad kažkurių kelnių kišenėje lyg ir turėjome sporto klubo abonemento kortelę, o jei neturėjome, – eisime jos įsigyti. Į pirkinių krepšelį, pavargę nuo saldumynų ir kepsnių, su nuoširdžiu užsidegimu dėsime įvairiausiais daržoves, vaisius ir kruopas. Prisipilsime pilną gertuvę vandens, kad per dieną nepamirštume jo gurkšnoti. Sąžiningai nusistatysime žadintuvą ir pažadėsime sau ne tik eiti miegoti, bet ir šokti iš lovos anksčiau. Ant spintelės šalia lovos pasidėsime krūvelę knygų, kurias žadėjome sau perskaityti pernai, o gal jau užpernai. Dailyraščiu pradėsime pirmąjį naujos darbo knygos puslapį.

Netikiu, kad aš tokia vienintelė. Su dideliu užsidegimu dailyraščiu pradedu kiekvienus naujuosius metus. Kartais man pasiseka geriau, kartais visi planai susiūbuoja dar nepasibaigus pirmai sausio savaitei, bet… man visada lengviau, kai mane supanti aplinka motyvuoja kiekviename žingsnyje. O kadangi jau žinau, kad motyvacija šiaip jau iš niekur neatsiranda, bandau būti vienu žingsniu priekyje ir save pergudrauti.

Ir, žinote, dažnai tai veikia.

Jei ir Jūs žadate nuo Naujųjų gyventi sveikiau, rūpintis savimi labiau, valgyti skaniau… aš tikiu, kad pietų dėžučių dovanų rinkiniai, kurių dar turime savo krautuvėlėje, gali tapti nuostabia Kalėdų dovana, padėsiančia pasiekti savo tikslų ir suteiksianti motyvacijos tomis akimirkomis, kai jos liks tik menki trupinėliai. Juk visiems tokių akimirkų būna, tiesa? Tuomet tegul būna jų kiek tik įmanoma mažiau… Jei galima kartais save pergudrauti mažomis smulkmenomis, taip ir padarykime.

P.S. Nuotraukose – mano mylimiausioji. Švelni, gaivi, šviesi, pastelinė… mėtinė pietų dėžutė ir gertuvė. Savo mylimiausią spalvą visada galite išsirinkti ŠTAI ČIA.

 Mėtinė pietų dėžutė

 Mėtinė pietų dėžutė

 Mėtinė pietų dėžutė

 Mėtinė pietų dėžutė

♥ Šokoladu glaistyti zefyrai

zefyrų (angl. marshmallow)
juodojo šokolado
spalvotų pabarstukų

1. Šokoladą ištirpinkite virš garų vonelės.
2. Vieną zefyro pusę merkite į dar šiltą ištirpintą šokoladą, tuomet – į spalvotus pabarstukus.
3. Zefyrus išdėliokite ant plokščio paviršiaus šokoladu glaistyta puse į viršų ir leiskite pastovėti, kol apstings. Tuomet perkelkite į šaldytuvą ir palaikykite, kol visiškai sustings.
4. Prieš patiekdami, išimkite iš šaldytuvo.

 Mėtinė pietų dėžutė

Comments { 0 }

Cukrinukai

 Cukrinukai

Aplink vis dar siaučiant paranojai dėl cukraus, aš esu tas netobulas žmogus, kuris savo virtuvėje vis dar turi cukraus. Ir baltojo, ir rudojo. Nors kažkas pasakytų, kad tuose mano stiklainiuose yra mirtis, aš ten įžvelgiu visai ką kita. Mažus saldžius pasilepinimus, džiaugsmo akimirkas, paplepėjimus su draugėmis prie kavos puodelio, jaukius vakarus dviese, geriant arbatą ir valgant sausainius, saldžius ir skanius šeimos savaitgalius.

Kad ir kaip būčiau besistengus save įtikinti priešingai, saldumynai man buvo, yra ir tikriausiai visada bus didelis gyvenimo malonumas bei džiaugsmas. Ir tai yra gerai! Kai kasdien turime dešimtis priežasčių pabumbėti, labai gerai turėti kuo daugiau priežasčių nusišypsoti :)

Tiesa, aš visada sau kartoju, kad svarbiausia yra saikas, todėl ir saldumynus stengiuosi (ne visada tai pavyksta, bet labai stengiuosi!) įsprausti į tam tikras ribas. Savaitgaliai – šiuo metu jie yra skirti saldiems mūsų pasilepinimams. Savaitgaliais maišau tešlą pyragui ar kepu sausainius, kildinu mielinių bandelių tešlą ar traukiu iš stalčiaus keksiukų kepimo formą.

Myliu savaitgalius.

Myliu juos dėl daugelio priežasčių, o dėl tų gardžių savaitgalio desertų – labai!

Kai fotografavau Kalėdas pietų dėžutėse ir į dėžutę vaikams subėriau cukrinukus, pagalvojau, kad labai rizikuoju. Cukrus ir vaikai – ar šiandien tai tikrai suderinama? Bet juk Kalėdos, – pasakiau sau. O Kalėdos – stebuklų metas. Tikiu, kad šiuo metų laiku visi sau leidžiame vieną kitą saldžią nuodėmę ir daugelis savo virtuvėse turime vieną kitą pakelį cukraus. Jei jau taip, galite išsikepti ir šių rausvai baltų cukrinukų.

 Cukrinukai

Cukrinukus būtų galima pavadinti taip: „kas pavyksta, kai morengai nepavyksta“. Iš tiesų užsisvajojusi ir pasimiršusi į dubenį įbėriau DAUG miltelinio cukraus ir tą pačią akimirką supratau, kad morengų tai tikrai nebus. Bet gūžtelėjusi pečiais nusprendžiau, kad reikia pažiūrėti, o kas gi čia gausis? Gavosi „ilgai grojantys“ saldainiai, kaip pasakytų mano tėtis. Įsidedi vieną cukrinuką į burną ir ilgam esi ramus – kol saldumas išsiskleidžia visu gražumu.

Cukrinukai pakankamai kieti ir tvirti, ir, žinoma, labai saldūs. Dar svarsčiau, ar čia tikrai yra tas receptas, kurį reikėtų publikuoti, bet vyras, paėmęs gal ketvirtą cukrinuką iš eilės, o saują jų įsibėręs ir į savo rytojaus pietų dėžutę šalia bulvinių sūrio blynų, įtikino, kad parašyčiau. Taigi, jūsų teismui – saldainukai cukrinukai!

 Cukrinukai

 Cukrinukai

 Rozine pietu dezute vaikams

Juodą pietų dėžutę galite įsigyti: www.e-sauletavirtuve.lt

1 skarda mažų cukrinukų

♥ Cukrinukai

2 vidutinio dydžio kiaušinių baltymų
apie 350 g miltelinio cukraus

kelių lašų raudonų maistinių dažų

1. Orkaitę įkaitinkite iki 100 °C temperatūros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi.
2. Kiaušinių baltymus išplakite elektriniu plaktuvu, kol suputos.
3. Berkite porą šaukštų miltelinio cukraus ir išplakite. Berkite dar porą ir vėl išplakite. Taip dalimis suberkite visą miltelinį cukrų, kol gausite standžią ir blizgią masę.
4. Konditerinio maišelio vidinėje pusėje maistiniais dažais išpieškite raudonas vertikalias dažų linijas. Sudėkite į konditerinį maišelį išplaktus baltymus ir ant kepimo popieriumi išklotos skardos mažu apvaliu antgaliu išspauskite nedidelius cukrinukus.
5. Kepkite įkaitintoje orkaitėje 60 minučių. Palikite atvėsti praviroje orkaitėje ir išimkite tik tuomet, kai bus atvėsę.

 Cukrinukai

Comments { 0 }

Karameliniai saldainiai su lazdyno riešutais

 Karameliniai saldainiai

Pasakyti keturis žodžius – kuriame šį tą naujo! – yra labai paprasta, tetrunka sekundę. Paprasta yra svajoti, kalbėti ir planuoti iki išnaktų, vaizduotėje piešti spalvotas vizijas ir dalintis jomis su artimiausiais. Visai kas kita, kai ateina tas lemiamas momentas – tas, kai žodžiai virsta darbais. Ir iš tiesų imi kurti tą kažką nauja, kažką savo. Svajingus pokalbius iki išnaktų pakeičia ramybės visą naktį neduodantys klausimai; imi klupti ties kiekvienu popierėliu, kurio prasmę ir esmę būtinai reikia išsiaiškinti; kažkurią akimirką net imi abejoti, ar reikėjo viską pradėti; šypsenas ir euforiją keičia keiksmai, o keiksmus – šypsenos ir euforija. Laviruodamas ant plonytės linijos tarp optimizmo ir nevilties, kankiniesi tol, kol supranti – ne viskas gyvenime turi būti lengva. Tiesą sakant, dažniausiai, deja, turi būti sunku. Tam, kad pajudintum akmenį, turi įdėti labai nemažai pastangų; o tam, kad įspirtum sau užpakalin, tų pastangų reikia dar daugiau. Laimė, jei šalia yra žmogus, su kuriuo gali susitarti: kai vėl imsiu abejoti kiekvienu savo žingsniu, žodžiu ar veiksmu, būk geras, papurtyk už pečių ir sugrąžink į realybę.

Ne kartą skaičiau ir girdėjau žmones, darančius kažką savo, kalbančius apie tai, kaip jie niekada nuo pat pirmos sekundės nesuabejojo, kad bus gerai, bus sėkmingai, bus super mega ultra turbo. Neva jie nė akimirką neuždavė sau klausimų, o kas jeigu?, nes tiesiog žinojo, kad po žodelio jeigu seka vien tik sėkmė, pripažinimas, milijonai. Anksčiau tokios kalbos man atrodė labai žavios; beveik tikėjau – štai kaip turi jaustis, kad galėtum žengti tą pirmą žingsnį ir pradėti kažką daryti, o ne vien kalbėti. Nuo tos akimirkos, kai nusprendėme atidaryti internetinę „Saulėtos virtuvės“ krautuvėlę, daugiau tuo nebetikiu. Abejonės man atrodo neišvengiamos, jei viską darai sveiku protu, o ne žvelgdamas pro rožinius akinius; ir tai yra gerai, nes abejonių dėka galiausiai yra priimami geresni, tvirtesni, labiau pagrįsti sprendimai. Tai nereiškia, kad mes netikėjome tuo, ką darome. Priešingai, mes tikėjome visą laiką ir tikime dabar, bet kartais suabejodavome, ar mūsų tikėjimo pakaks? Ar tai, kuo tikime ir gyvename mes, lygiai taip pat artima yra ir kitiems? Ar tada, kai laukėme tuoj tuoj ateisiančio mažojo šeimos nario, buvo geras laikas naujoms veikloms?

Aš nebijau pasakyti, kad turėjau ir vis dar turiu daug baimių. Jos, kaip ir jaudulys bei džiaugsmas, neatsilikdamos mane lydi kiekvieną akimirką. Bet velniškai gera yra įveikti iššūkius – peršokti griovį ir pasakyti op!

Dabar, kai nuo krautuvėlės atidarymo praėjo šiek tiek laiko, kai sulaukiame ne tik pirmųjų užsakymų, bet ir atsiliepimų, sunkiai sau atsakome į klausimą, kodėl nežengėme šio žingsnio anksčiau? Kita vertus, tebūnie dabar – pats geriausias laikas. O jis toks ir yra. Pokyčių laikas.

 Karameliniai saldainiai

Taip pat šis laikas – artėjančių švenčių laikas. Niekam ne paslaptis, aš mėgstu skaičiuoti – liko 38 dienos. O tai tik vos daugiau nei mėnesis! Mūsų namuose retkarčiais jau skamba Kalėdinės dainos; kartais aš pati jas padainuoju mūsų mažyliui, šypt. Todėl visai nenuostabu, kad ir solidžiai juodoje pietų dėžutėje, kurią galite įsigyti mūsų krautuvėlėje, šįkart ne šiaip sau pietūs, o šventinis desertas – burnoje tirpstantys, ne-re-a-liai skanūs naminiai saldainiai! Jų receptu tinklaraštyje dalinausi jau labai seniai, o po to juos gaminau dar dešimtis kartų. Šie saldūs karameliniai saldainiai gali pakelti ūpą ir pirmadieniais, ir šeštadieniais, bet lygiai taip pat – jie drąsiai gali būti ne tik kasdieniu desertu prie puodelio popietės kavos, bet ir ypatinga saldžia dovana mylimiems, kuriuos norisi palepinti.

Na, ar jau jaučiate? Ar jau laukiate Kalėdų?

 Karameliniai saldainiai

 Karameliniai saldainiai

 Juoda pietu dezute

Juodą pietų dėžutę galite įsigyti: www.e-sauletavirtuve.lt

35 maži saldainiai (arba 20 didesnių)

♥ Karameliniai saldainiai su lazdyno riešutais

75 g sviesto
50 g pieniško šokolado
1 valg. š. pieno
200 g karamelizuoto kondensuoto pieno („Rududu“)
180 g sausainių (pvz. „Selga” ar pan.)
35 vnt. lazdyno riešutų

Papuošimui:
1 valg. šaukšto cinamono
2 valg. šaukštų miltelinio cukraus

1. Sviestą, pienišką šokoladą, pieną ir karamelizuotą kondensuotą pieną sudėkite į nedidelį puodą ir kaitinkite ant silpnos ugnies maišydami šaukštu tol, kol produktai išsilydys ir susilies į vientisą masę. Neužvirkite. Nukelkite nuo ugnies.
2. Sausainius sugrūskite į kuo smulkesnius trupinius (su smulkintuvu ar grūstuvu).
3. Į karamelinę masę įmaišykite smulkius sausainių trupinius, dubenį uždenkite maistine plėvele ir palaikykite šaldytuve 1-1,5 val.
4. Pakepinkite lazdyno riešutus: tai galite padaryti tiesiog sausoje keptuvėje, riešutus nuolat maišant. Arba orkaitėje: įkaitinkite ją iki 180 °C temperatūros ir pakepinkite sausoje skardoje apie 7 – 8 minutes. Riešutai turi išdžiūti, odelė sutrūkinėti. Riešutus atvėsinkite ir trinant tarp delnų ar pirštų nuimkite odeles.
5. Iš sustingusios karamelinės masės suformuokite saldainius. Imkite po mažą gabalėlį masės, į vidurį įspauskite po riešutą ir tarp delnų suformuokite rutuliuką. Kiekvieną suformuotą saldainį apvoliokite cinamono ir miltelinio cukraus mišinyje.
6. Iki patiekiant laikykite šaldytuve.

 Karameliniai saldainiai

Comments { 0 }