Ryžiai su brokoliais ir vištiena

 Ryziai su brokoliais ir vistiena

Trumpą akimirką blykstelėjusi vasara atrodo kaip kažkas netikra. Stebėdama pro langą dangumi plaukiančius debesis, nuo stiklo dar nenudžiūvus lietaus lašams, turiu prisiversti kilstelėti lūpų kampučius. Jei ne kuo stipriausia valia tą padaryti, nuotaika tikrai subjurtų labai stipriai. Ir pabumbėti labai norėtųsi – kur tai matyta, po šimts, vasara juk, o aš ir vėl iš spintos traukiu mylimiausią žieminį megztinį. Palyginti kuklūs skaičiai, besišaipantys iš orų prognozių tinklapio, nė nekvepia dideliais pokyčiais. Todėl, ką gi, reikia kaip niekad uoliai ieškoti mažų džiugių smulkmenų šioje kiek papilkėjusioje kasdienybėje, kad kiekvieną rytą būtų galima pasitikti su ne mažesniu įkvėpimu dar vienai nuostabiai dienai.

Oras – dar ne viskas. Nutaikiusi progą tarp lietaus ir lietaus, puodelį arbatos išsinešu į terasą. Virtuvėje gaminu ir ragauju kažką nauja, o kai valanda pasitaiko kiek šviesesnė, išsitraukiu ir fotoaparatą. Dievaži, net neįsivaizdavau, kaip buvau pasiilgusi šito trio – gaminti, fotografuoti, rašyti. Skaitau knygas. Jų įtikinta, kad greitu metu pasimėgauti puodeliu kavos ramiai ir su malonumu, atsiduodant tos akimirkos žavesiui bei aromatui, artimoje ateityje bus labai sudėtinga, žiūriu į tai labai atsakingai – kol galiu, mėgaujuosi visa širdimi. Tik vienas puodelis per dieną – tai mažas mano ritualas. Dar neseniai naujai atrastos kavos aromatas kutena nosį, rankose šiugžda naujos knygos puslapiai. Pasaka, o ne gyvenimas! Svarbiausia sugaudyti tuos mažus momentus – paprastus, o tuo pačiu labai žavius ar net truputį stebuklingus – kurie net pro storiausią debesų paklodę džiugina širdį.

Šiandien dalinuosi receptu iš kiek senesnių, gegužės mėnesio archyvų. Paprasta, sotu, gardu. Ir taip, tikrai taip, šis patiekalas – vienas iš tų pavyzdžių, įrodančių, kad aš mėgstu sunaudoti viską, ką randu šaldytuve, kad tik jis liktų tuštesnis. Jei ne šis įprotis, tikrai ryžiai būtų be vištienos ir tikrai būčiau prisivertus nukeliauti į parduotuvę, kad nusipirkčiau apvaliagrūdžių ryžių. Bet yra kaip yra – o yra, tiesą sakant, labai skaniai, nors ir šiek tiek kitaip nei galėjo būti.

 Ryziai su brokoliais ir vistiena

 Ryziai su brokoliais ir vistiena 5 porcijos

♥ Ryžiai su brokoliais ir vištiena

1 vidutinio dydžio brokolis
1 valg. š. alyvuogių aliejaus
žiupsnelis druskos
žiupsnelis grūstų pipirų
3 valg. š. sviesto
1 svogūnas
3 skiltelės česnako
½ vištos krūtinėlės*
200 g ryžių**
2 ½ stiklinės vištienos sultinio
250 ml avižų grietinėlės***
150 g tarkuoto fermentinio sūrio

1. Brokolį išskaidykite žiedynėliais, sumaišykite su alyvuogių aliejumi, druska ir pipirais. Suberkite ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos ir kepkite iki 180 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 7 minutes, kol brokoliais suminkštės. Iškeptus atidėkite į šalį.
2. Keptuvėje ištirpinkite sviestą ir apkepkite kubeliais smulkintą svogūną kelias minutes, kol svogūno gabalėliai taps skaidrūs. Suberkite kapotą česnaką ir pakepkite dar kelias minutes.
3. Sudėkite nedideliais gabalėliais supjaustytą vištieną ir kepkite, kol pabals ir apkeps iš visų pusių.
4. Suberkite ryžius ir maišydami kepkite, kol šie taps skaidrūs.
5. Pradėkite į keptuvę dalimis pilti sultinį. Iš pradžių supilkite puodelį ir vis pamaišydami kaitinkite, kol ryžiai sugels sultinį. Tuomet pilkite dar sultinio ir vėl pamaišydami kaitinkite, kol skysčio keptuvėje neliks. Taip supilkite visą sultinį.
6. Supilkite grietinėlę ir lygiai taip pat maišydami kaitinkite, kol beveik visą grietinėlę sugers ryžiai. Šiuo momentu jie turėtų būti pilnai išvirę ir pakankamai minkšti.
7. Nukelkite keptuvę nuo ugnies. Suberkite sūrį, keptus brokolių žiedynėlius ir išmaišykite. Patiekite nedelsiant.

* Galite patiekalą ruošti ir be vištienos. Mano pirminis sumanymas toks ir buvo, tačiau šaldytuve radau kelis nuo vakar likusius vištienos šašlyko gabalėlius. Juos supjausčiusi smulkesniais gabalėliais, įmaišiau į ryžius. Tiko puikiai, bet ir be vištienos tikrai būtų gardu.
** Jei tik turite ar galite įsigyti, naudokite apvaliagrūdžius ryžius. Su jais paruošite dar puikesnius ryžius, kur kas labiau prilygstančius klasikiniam itališkam rizotui.
*** Drąsiai naudokite įprastą gyvulinės kilmės grietinėlę, jei tokią naudojate įprastai. Jeigu ieškote alternatyvų – avižų grietinėlė yra viena iš jų.

 Ryziai su brokoliais ir vistiena

, , , ,

Komentarų dar nėra. Būk pirmas(-a)!

Parašykite komentarą