Tobulas varškės apkepas (III)

 Tobulas varskes apkepas

Klausiate, kiek gi kartų tą patį receptą galima publikuoti tinklaraštyje? Na, jeigu tai tobulas varškės apkepas, tuomet tikrai daug. Bent tris (o dabar ir yra trečiasis) – drąsiai. Neskaičiuojant to, kad šis receptas nusipelnė ir puslapio mano „Saulėtos virtuvės pusryčių knygoje“, ir atsidūrė skaniųjų atvirukų kolekcijoje (jau labai greitai šie atvirukai pabirs po skanų maistą mylinčių žmonių namus!).

Taigi, net nežinau, ar rašant to paties apkepo receptą jau penktąjį kartą, dar reikia kažką apie jį sakyti? Daugelis iš jūsų, o gal ir visi, užsukantys į mano saulėtą virtuvę, jau esate jį kepę savojoje. Gal jau ne vieną kartą; gal jis jau virto tuo, kurį kartais pavadinate firminiu. Žinoma, jūs puikiai žinote, kad jis yra ne šiaip sau koks varškės apkepas, o TOBULAS varškės apkepas. Vadinau jį taip dar tada, kai rašiau receptą patį pirmą kartą, ir nuo tada šimtai (norėčiau sakyti didesnį skaičių, bet šiek tiek kuklu puoselėti labai dideles viltis) jūsų įsitikinote, kad „tobulas“ yra žodis, geriausiai apibūdinantis jo skonį.

Kai kepiau šį varškės apkepą paskutinį kartą, dar visai neseniai, įdėjusi į lėkšteles po gabalėlį, apibėrusi saujele šilauogių, tiesiog nesusilaikau nenufotografavusi. O dar tas melsvai pilkšvas lininis mūsų rankšluostėlis, tuo metu kaip tik buvęs ant virtuvės stalviršio, akimirksniu pasufleravo kompoziciją. Kartais taip būna, kai daugiau nei aštuonerius metus esi maisto tinklaraštininkas – neplanuoji, tačiau galiausiai vis tiek viskas atsiduria prieš objektyvą. Laimė, kai namuose esantys valgytojai yra ne tik kantrūs, bet ir palaikantys – kartu džiaugiasi ne tik tobulu varškės apkepu, bet ir kiekviena puikiai pavykusia nuotrauka. O jos, nuotraukos – ir tai akivaizdu net man! – šįkart yra nepalyginamai dailesnės nei tada, kai dalinausi receptu pirmą ar antrą kartą.

Viskas, mielieji, šiam kartui žodžių užtenka. Lai kalba nuotraukos, lai kalba dešimtis kartų patikrintas ir niekada nenuviliantis receptas. O užvis svarbiausia, lai kalba tobulas šio varškės apkepo skonis. Jei nutiko taip, kad dar niekada nesate jo kepę savo virtuvėje, labai tikiuosi, kad šiandien ar visai netrukus tą padarysite. Ir tuomet mūsų, žinančių, koks gi yra tas TOBULAS varškės apkepo skonis, bus dar daugiau!

Beje, tikriausiai per retai tą sakau ar rašau, bet jūsų, skaitančių ir receptus išbandančių, nuomonė, atsiliepimai bei įspūdžiai man yra labai svarbūs, o kiekvienas sulauktas komentaras tikrai labai džiugina. Todėl kviečiu – dalinkitės įspūdžiais (o gal ir mintimis apie gyvenimą ar bet ką!), labai lauksiu kiekvieno jūsų komentaro!

 Tobulas varskes apkepas

 Tobulas varskes apkepas

 Tobulas varskes apkepas

 Tobulas varskes apkepas

10 porcijų

♥ Tobulas varškės apkepas (III)

¾ stiklinės (135 g) manų kruopų
1 ½ stiklinės (375 ml) pieno
6 didelių kiaušinių
½ stiklinės (100 g) cukraus
1 arb. š. vanilinio cukraus
1 kg liesos varškės

Patiekti:
graikiško jogurto
šilauogių ar kitų mėgstamų uogų
šviežio medaus

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite 32 cm skersmens kepimo indą.
2. Manų kruopas suberkite į dubenėlį ir užpilkite pienu. Atidėkite į šalį, kol kruopos išbrinks.
3. Kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų.
4. Elektriniu plaktuvu išplakite kiaušinių trynius, cukrų bei vanilinį cukrų iki purios baltos masės. Suberkite varškę, supilkite išbrinkusias manų kruopas su likusiu pienu, jei kruopos nesugėrė jo viso, ir trinkite maisto smulkintuvu iki visiškai vientisos masės, kol neliks jokių varškės gumulėlių.
5. Atskirame dubenyje elektriniu plaktuvu išplakite kiaušinių baltymus iki labai standžių putų. Išplaktos putos turi nekristi nuo plakimo šluotelės, o apvertus dubenį, tvirtai laikytis jame.
6. Išplaktus baltymus sudėkite į dubenį su varške ir lengvais judesiais išmaišykite. Nepermaišykite. Turite gauti labai purią bei skystoką varškės masę.
7. Supilkite paruoštą masę į kepimo indą. Kepkite įkaitintoje orkaitėje 45-60 minučių, kol apkepas sutvirtės, o jo paviršius nusidažys gražia auksine spalva. Jei matote, kad kepdamas viršus per greitai ruduoja, uždenkite jį kepimo folija ir kepkite toliau.
8. Iškepusį apkepą maždaug 10 minučių palaikykite išjungtoje orkaitėje, leiskite jam šiek tiek sutvirtėti. Tuomet pjaustykite gabalėliais ir patiekite su graikišku jogurtu, uogomis, šviežiu medumi ar kitais mėgstamais priedais.

 Tobulas varskes apkepas

Drauge kurkime jaukių namų ritualus:

stalo servetėlės „Ledo kubeliai“;
stalo takeliai „Ledo kubeliai“;
virtuvės rankšluostėliai „Ledo kubeliai“;
krepšeliai duonai „Ledo kubeliai“.

 Tobulas varskes apkepas

, , , , ,

Komentarų dar nėra. Būk pirmas(-a)!

Parašykite komentarą