Morkų pyrago sūrio tortas

 Morku pyrago surio tortas

Pirmąją gruodžio dieną aš jau visa galva pasinėrusi į Kalėdas. Namuose mišku kvepia papuošta eglutė, iš orkaitės visai neseniai ištrauktos skardos su antra meduolių partija, jau apgalvotos ir ruošiamos mažos Kalėdų stalo dekoracijos, ant popierėlio surašytos idėjos švenčių stalui. Spintos gilumoje pamažu daugėja dovanėlių, kurias visai netrukus planuoju suvynioti į šiugždantį dovanų popierių ir sudėti po eglute. Iš grojaraščio nesitraukia kalėdinės melodijos, kartas nuo karto užleisdamos vietą mano mylimiausioms P!nk dainoms, šypt (kurios, tarp kitko, neįtikėtinai patinka mažyliui!). Kas vakarą, vos pradėjus temti, uždegame žvakes, kvepiančias vanile, cinamonu, vyšniomis… Šventiniai ritualai, kurių prisipildo kasdienybė artėjant Kalėdoms, yra vieni mylimiausių. Ir jaukumas, kuris užpildo visus namų kampelius, tampa dar mielesnis, šiltesnis…

Krautuvėlė taip pat įnešė šiek tiek pokyčių į mūsų prieššventinį laikotarpį. Vakarais, mažyliui užmigus, pakuojame dovanas ne tik sau, bet ir jums, – tiems, kurie mūsų parduotuvėje išrinko dovanas savo artimiesiems, o gal ir sau patiems. Kad jūs žinotumėte, kiek daug džiaugsmo tai suteikia! Būti Kalėdų elfais – mums tai labai, labai patinka!

Kažkada galvojau, kad Kalėdų stebuklas išnyksta tą akimirką, kai sužinai tikrąją Kalėdų senelio istoriją. Dabar suprantu, kad tikrasis stebuklas – net ne tai. Stebuklas – tai tas gerumas, kuris užpildo širdį, artėjant šventėms. Spalvos, kurios pakeičia pilką. Šypsenos, kurių negailime vieni kitiems. Meilė, kurios nesaugojame po trimis užraktais – kurią išleidžiame į pasaulį, pagaliau nebijodami išreikšti savo jausmų.

Ko trūksta iki pilnos laimės? Tikriausiai tik tiek, kad baltos sniego pusnys už lango nenutirptų iki pat Kalėdų. Bet net jei ir nutirps – šiltos ir jaukios, meilės ir laimės kupinos šventės yra kur kas svarbiau už baltas šventes.

Aš neabejoju, kad kartu su gruodžio pirmosiomis dienomis Kalėdų laukimo jausmas įsėlins į vis daugiau žmonių namus ir širdis. Todėl ir šiame įraše – cinamonu kvepiantis pyragas, puikiai galintis pretenduoti ir į torto vardą. Labai kvapnus, aromatingas, drėgnas, gardus. O iš mūsų šeimos namų į Jūsų namus – siunčiame pačius nuoširdžiausius linkėjimus. Gražaus ir jaukaus švenčių laukimo!

 Morku pyrago surio tortas

 Morku pyrago surio tortas

 Morku pyrago surio tortas

12 gabalėlių

♥ Morkų pyrago sūrio tortas

Morkų pyragui:
½ stiklinės (100 g) kokosų aliejaus (ištirpinto)
¼ stiklinės (60 ml) pieno
2 didelių kiaušinių
¾ stiklinės (150 g) rudojo cukraus
1 ¼ stiklinės (175 g) miltų
1 arb. š. malto cinamono
1 arb. š. kepimo miltelių
½ arb. š. sodos
¼ arb. š. druskos
1 ¼ stiklinės smulkiai tarkuotų morkų (1 didelės morkos)

Kreminio sūrio sluoksniui:
400 g kreminio sūrio
200 g graikiško jogurto
100 g miltelinio cukraus
2 valg. š. miltų
2 nedidelių kiaušinių
½ citrinos sulčių
1 arb. š. vanilinio cukraus

Glaistui:
100 g kreminio sūrio
100 g miltelinio cukraus
80 g graikiško jogurto
½ citrinos sulčių

Papuošimui:
poros saujų traškių dribsnių (granolos)

1. Orkaitę įkaitinkite iki 175 °C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite 22 cm skersmens kepimo indą.
2. Morkų pyragui dubenyje išplakite kokosų aliejų, pieną, kiaušinius ir rudąjį cukrų iki purios masės.
3. Kitame dubenyje sumaišykite miltus, cinamoną, kepimo miltelius, sodą ir druską. Suberkite miltų mišinį į plakinį ir išmaišykite. Suberkite smulkiai sutarkuotas morkas ir dar kartą išmaišykite. Atidėkite į šalį.
4. Kreminio sūrio sluoksniui visus produktus išplakite iki vientisos masės.
5. Į paruoštą kepimo indą supilkite pusę morkų pyrago tešlos. Ant viršaus paskleiskite trečdalį kreminio sūrio masės. Ant šio tolygiai paskirstykite likusią morkų pyrago tešlą, o ant jos – likusią kreminio sūrio masę.
6. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 65-70 minučių, kol pyragas sutvirtės. Visiškai atvėsinkite, geriausia – atvėsusį palaikykite šaldytuve.
7. Glaistui visus produktus suplakite iki vientisos masės. Aptepkite šalto pyrago viršų. Apibarstykite traškiais dribsniais ir patiekite.

Šaltinis: Cafe Delites

 Morku pyrago surio tortas

, , , , , , , , ,

2 Responses to Morkų pyrago sūrio tortas

  1. Vaida 2 Gru ’17 at 12:25 pm #

    Oi kaip skaniai atrodo :) būtinai kepsiu, tik sakykit, o kada jis skaniausias? Ar tą pačią dieną, ar gal po dienos būtų toks pat skanus…noriu anksčiau išsikept :)

    • Asta 5 Gru ’17 at 10:54 am #

      Vaida, ačiū, jis tikrai labai skanus! O skaniausias bent man – kitą dieną po kepimo, per naktį pabuvęs šaldytuve 😉

Parašykite komentarą