MEDUS

Bitynas (8)

Vos tik orai atšyla, mūsų gyvenimo ritmas pasikeičia iš esmės. Greitesnis, įdomesnis ir saldesnis – štai koks tampa mūsų šeimos gyvenimas, mūsų pavasario ir vasaros dienos. Bityne prasidėjus darbams, siaučia ne tik bitukai, bet ir mes patys: besirūpindami visais mažais ir dideliais dalykais, stebėdami bičių šeimų gyvenimą, sukdami šviežiausią šio sezono medų, pilstydami jį į kibirėlius ir stiklainėlius, klijuodami etiketes, ragaudami medų patys ir linkėdami skanaus kitiems, jau atradusiems mūsų bityno medų ir mumis pasitikintiems.

Įkurti šeimos bityną – tai nebuvo spontaniškas sprendimas. Mes jau kurį laiką apie tai galvojome: apie bitynui puikiai tinkamą vietą, apie bičių darbštumą, darbo su bitėmis žavesį, apie medų ir jo saldumą. O 2014 m. pavasarį tas medaus saldumas užpildė visas mūsų šeimos dienas, savaites, vasarą.

Net po ilgų savaitgalio dienų, pradūgztų kartu su bitėmis, mes keliame lūpų kampučius aukštyn. Nes gera daryti tai, kas artima širdžiai. Gera daryti tai, kuo visa širdimi tiki.

O rytais, užkaitę arbatinį vandens mėtų arbatai, ant stalo statome ir indelį šviežio medaus. Tepame jį ant juodos duonos, ant riekės saldaus pieno sūrio, ant trapučių. Arba prisipjaustome pilną lėkštę šviežių traškių agurkų ir kabiname medų su jais. O plakdami vaisių kokteilius, porą šaukštų medaus įsidedame ir į juos. Ir į darbo dienų rytais verdamas košes. Ar į kepamą granolą, ar į kvepiančius pyragus, ar keksiukus, ar nostalgišką medaus tortą.

Ar jūs įsivaizduojate, kiek daug magijos yra šaukšte medaus? Sunku apsakyt, kiek daug šiandien jos jaučiame mes, kai patys aplink dūzgiant bitėms stovime prie avilių, savo rankose laikome medaus pilnus korius, sukame medų… Kai mūsų saulėta virtuvė kasdien kvepia medumi.

O jei ir Jūs mėgstate medų, jei norite saldinti savo dienas medumi, aš visa nedidelė mūsų bityno komanda visada laukiame Jūsų laiškų.

Rašykite: asta@sauletavirtuve.lt

Bitynas (1)Bitynas (2)Bitynas (3)Bitynas (5)Bitynas (6)Bitynas (7)Bitynas (9)Bitynas (10)

1 komentaras

Komentuokite