Archive | Žuvis RSS feed for this section

Karšti skrebučiai su lašiša

Karšti skrebučiai su lašiša (1)

Nelaukti savaitgalių tiesiog neįmanoma. Ypač, kai jie tokie šilti ir saulėti, lepinantys vasarišku oru, gaiviu plaukus veliančiu vėju ir mėlynu dangumi. Viliojantys galimybe nusispirti batus ir basomis kojomis pajausti kvepiančią žolę…

Todėl ir aš, nors dar tik pirmadienis, jau tyliai mintyse svajoju apie dar vieną savaitgalį. Apie dar daugiau tikros vasaros.

Nes savaitgaliais visas laikas yra tik mano. Nes savaitgaliais neskamba žadintuvas. Nes savaitgalių naktimis galiu žiūrėti filmus be sąžinės priekaištų. O rytais, išsimiegojus iki soties, galiu mėgautis išskirtiniais savaitgalio pusryčiais. Plakti kokteilį, jei norisi kažko labai lengvo ir gaivaus. O gal net kepti prancūziškus skrebučius su lašiša, jei netyčia pabundu besijausdama išbadėjus.

Kadangi „Viči“ nudžiugino glėbiu dovanų, tokiems sotiems pusryčiams buvo ideali proga: šviesios duonos su moliūgų sėklomis riekelės, kiaušinių ir pieno plakinys su dosniu žiupsniu šviežių kapotų žalumynų. Ir kelios riekelės rūkytos lašišos. Didelis puodelis arbatos, saulė už lango, šypsena veide. Viskas. Tiek ir tereikia tobuliems savaitgalio pusryčiams!

Karšti skrebučiai su lašiša (2)

Skonis: 10/10. Puikūs sotūs pusryčiai! Ir šiek tiek netikėti, – kaip dažnai valgote ne saldžius prancūziškus skrebučius? Visiems prancūziškų skrebučių ir lašišos gerbėjams – labai rekomenduoju.

Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.

Porcijų skaičius: 2 porcijos.

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

Kur radau? What Should I Eat For Breakfast Today

Karšti skrebučiai su lašiša (4)

♥ Karšti skrebučiai su lašiša

Skrebučiams:
2 kiaušinių
½ stiklinės (125 ml) pieno
1 valg. š. kapotų petražolių
1 valg. š. kapotų krapų
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų
žiupsnio druskos
4 riekelių šviesios duonos

Kepti:
gabalėlio sviesto

Patiekti:
100 g rūkytos lašišos
ryšelio svogūnų laiškų
ryšelio šviežių petražolių
graikiško jogurto

1. Kiaušinius išplakite su pienu, kapotomis petražolėmis, krapais, grūstais juodaisiais pipirais ir druska iki vientisos masės.
2. Duonos riekeles merkite į plakinį ir palaikykite porą minučių, kad duona sugertų plakinį.
3. Keptuvėje ištirpinkite gabalėlį sviesto. Dėkite išmirkytas duonos riekeles. Kepkite virš vidutinės ugnies porą minučių, kol gražiai apskrus. Tuomet apverskite riekeles ir kepkite dar porą minučių.
4. Iškeptas duonos riekeles išimkite į lėkštę. Patiekite su lašiša ir graikišku jogurtu, apibarstykite kapotais svogūnų laiškais ir petražolėmis.

Karšti skrebučiai su lašiša (3)

Comments { 4 }

Keptas šamas su smidrais ir bulvėmis

Šamas su smidrais ir bulvėmis (1)

Kai pagalvoju, šie mano pietūs buvo vienas didelis nuotykis.

Visų pirma, penktadienį vos spėjau laiku išbėgti iš darbo, kad reikiamoje vietoje atsiimčiau savo užsakymą iš žaliais lapeliais išmarginto balto „Merkio šamo“ autobusiuko. Tada, kai jau atrodė, jog viskas gerai, spėsiu, papuoliau į beprotišką spūstį kelyje. Saulėtą penktadienį po darbų tikriausiai ne vienas dūmė link jūros; o aš tame pačiame kelyje dūmiau tik link savo šamo, bet labai jau nesėkmingai. Nuotaikai pradėjus bjurti (nespėsiu pasiimti nei užsakymo, nei į mylimiausią savo treniruotę nespėsiu!), ją gerokai pataisė netikėtai draugiškai nusiteikusi Merkio komanda: nieko, sako, va, vadovas kaip tik reikalų netoliese turi, palauks, viskas gerai! Ir iš tiesų palaukė, o aš, nors ir vėluodama, namo grįžau su maišeliu produktų. Šamas! Smidrai! Grikiai! Nors į treniruotę ir nespėjau, bet turėjau kuo džiaugtis. Na, tikrai, kaip dažnai tenka susidurti su tokiu maloniu aptarnavimu ir geranoriškumu? Tokiais dalykais būtina džiaugtis!

Bet tai dar ne viskas, ne. Šeštadienį turėjau paruošti fantastinius pietus: keptą šamą su smidrais ir bulvytėmis. Viskas būtų buvę nuostabu, jei ne mano išsiblaškymas. Štai mano patarimas iš patirties: neikite, mielieji, į balkoną, kuriame maloniai šviečia saulė, skaityti knygos, kol Jūsų orkaitėje kepa pietūs. Nes, žinote, ne visada laikas slenka labai lėtai. Kartais jis šuoliuoja. Kažkur pranyksta tiesiog per akimirką.

Kai pašokusi nulėkiau į virtuvę, viskas nebuvo taip ir blogai. Gal tik vargšams smidrams nepasisekė labiausiai – dar vienas knygos skyrius ir pietums būčiau valgiusi… nežinau, tikriausiai sumuštinį.

Bet viskas gerai, kas gerai baigiasi. Pietūs buvo labai gardūs. Tik siūlau pasimokyti iš mano klaidų ir būti atidesniems – tuomet pietūs bus ne tik gardūs, bet ir gražūs, šypt.

Šamas su smidrais ir bulvėmis (2)

Skonis: 10/10. Bent jau aš visuomet labai gerai jaučiuosi tuomet, kai po pietų esu soti, bet tuo pačiu jaučiuosi lengva, neapsunkusi, energinga. Šie pietūs neabejotinai priklauso šiai kategorijai. Sveiki ir skanūs, lengvi ir sotūs tuo pačiu metu.

Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.

Porcijų skaičius: 4 porcijos.

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

Kur radau? Fantazijose.

Šamas su smidrais ir bulvėmis (3)

♥ Keptas šamas su smidrais ir bulvėmis

8 gabalėlių šamo
žiupsnio druskos
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų

300 g smidrų
3 skiltelių česnako
1 valg. š. aliejaus
žiupsnio druskos
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų

3 bulvių
1 valg. š. aliejaus
žiupsnio druskos
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų

1. Orkaitę įkaitinkite iki 200°C temperatūros. Pasiruoškite ir kepimo popieriumi išklokite kepimo skardą.
2. Šamo gabalėlius įtrinkite druska ir pipirais. Išdėliokite ant paruoštos kepimo skardos.
3. Kietus sumedėjusius smidrų galus nulaužkite. Sudėkite į kepimo skardą. Apibarstykite išspaustomis česnako skiltelėmis, apšlakstykite aliejumi, pagardinkite žiupsniu druskos ir pipirų.
4. Bulves gerai nušveiskite ir supjaustykite skiltelėmis. Sudėkite į kepimo skardą. Apšlakstykite aliejumi, pagardinkite druska ir pipirais.
5. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 25-30 minučių. Patiekite iš karto.

Šamas su smidrais ir bulvėmis (4)

Comments { 0 }

Sumuštiniai su žuvimi

Sumuštiniai su žuvimi (1-1)

Pavasaris!

Vakar, plėšdama kalendoriaus lapus, pagalvojau – tikriausiai šią dieną labiausiai džiaugiuosi tą darydama. Kai pagaliau galiu atsisveikinti su paskutiniu žiemos mėnesiu, keliskart pamirksėjus užmiegotomis akimis atidaryti virtuvės langą ir giliai giliai įkvėpti tyro pavasario oro. Tą ir dariau. Atvėriau langus: dangus buvo mėlynas, skruostus šildė nedrąsūs saulės spinduliai, o žiemos šaltuko – lyg nebūtų buvę.

Virdulyje šnypštė vanduo. Pirmasis šį pavasarį kavos puodelis, pirmoji stirta šiltų vaflių, gausiai apšlakstytų klevų sirupu. Pirmieji pavasario pusryčiai.

Nuostabus buvo pirmasis pavasario rytas, puiki buvo ir visa diena. Lango nesinorėjo uždaryti. Priešingai – šokom į džinsus ir lėkėm į lauką, į gamtą. Sutikom pavasarį su šypsenomis, plačiai išskėtę rankas. Vaikštinėjom tarp dar bespalvių medžių ir kalbėjom, kad nuo dabar, kai kiekvienąkart čia atvyksim, bus vis žaliau ir gražiau. Kitąkart pirštinės tikriausiai slėpsis paltuko kišenėse, o dar kitąkart – net ir pats paltukas tikriausiai bus supakuotas tolimiausioje spintos lentynoje. Ir visai nesvarbu, kad šiandien lyja, o saulę paslėpė sunkūs debesys. Jie netruks išsisklaidyti, aš labai tuo tikiu.

Labai ilgai ir stipriai laukiau pavasario. O dabar – pagaliau. Pavasaris!

Sumuštiniai su žuvimi (4)

Tikriausiai visad taip būna, grįžus iš ilgų pasivaikščiojimų gryname ore: staiga pradėjęs neramiai urgzti pilvas primena, kad jis labai alkanas. Norisi kažko greitai, skaniai ir paprastai. Ir tuomet aš pagalvoju – sumuštiniai!

Sumuštiniai su žuvimi (5)

Skonis: 10/10. Sotus ir labai gardus sumuštinis visiems žuvies mėgėjams. Puikiai tiks ir sotiems savaitgalio pusryčiams, ir greitiems pietums.

Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.

Porcijų skaičius: 4 sumuštiniai.

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

Receptas publikuotas internetiniame portale Ji24.lt

Sumuštiniai su žuvimi (2)

♥ Sumuštiniai su žuvimi

Žuvies paplotėliams:
2 baltos žuvies filė (pavyzdžiui, jūrų lydekos ar tilapijos)

1 didelis kiaušinis
2 skiltelės česnako
žiupsnis druskos
žiupsnis juodųjų pipirų
½ puodelio duonos trupinių
šlakelis aliejaus kepimui

Padažui:
4 valg. š. majonezo
2 skiltelės česnako
½ citrinos sulčių
ryšelis šviežių krapų

Sumuštiniams:
4 apvalios ar kvadratinės šviesios ar tamsios sumuštinių bandelės (pasirinktinai)
ryšelis šviežių špinatų
4 riekelės fermentinio sūrio
2 pomidorai
žiupsnis druskos
žiupsnis juodųjų pipirų

1. Pamarinuokite žuvį. Žuvies filė perpjaukite per pusę taip, kad turėtumėte 4 maždaug vienodo dydžio gabalėlius.
2. Dubenėlyje išplakite kiaušinius ir išspaustą česnaką. Pagardinkite druska ir pipirais pagal skonį.
3. Sudėkite į šį dubenėlį nusausintas žuvies filė taip, kad visos pasidengtų kiaušinių mase.
4. Uždenkite dubenėlį maistine plėvele ir palaikykite žuvį šaldytuve apie 30-60 minučių, kad pasimarinuotų.

5. Kol žuvis marinuojasi, paruoškite padažą. Majonezą, išspaustas česnako skilteles ir citrinos sultis išmaišykite iki vientisos masės. Įmaišykite smulkiai kapotus krapus.

6. Iškepkite žuvį. Žuviai pasimarinavus, išimkite iš šaldytuvo. Į lėkštę ar kitą plokščią indą supilkite duonos trupinius.
7. Žuvies filė išimkite iš indelio ir iš visų pusių apvoliokite duonos trupiniuose, kad tolygiai pasidengtų visas paviršius.
8. Keptuvėje įkaitinkite šlakelį aliejaus. Sudėkite žuvies filė ir kepkite iš abiejų pusių po 3-4 minutes, kol žuvis gražiai apskrus ir bus iškepusi.
9. Išimkite ir padėkite ant popierinių rankšluosčių, kad sugertų riebalus.

10. Paruoškite sumuštinius. Sumuštinių bandeles perpjaukite per pusę ir trumpai paskrudinkite įkaitintoje orkaitėje ar skrudintuvėje.
11. Vidines bandelių puses aptepkite paruoštu padažu.
12. Ant apatinės bandelės pusės dėkite špinatų lapus, ant šių – iškeptus žuvies gabalėlius, riekelę sūrio ir griežinėlį pomidoro. Pabarstykite žiupsneliu druskos ir pipirų.
13. Užvožkite viršutinę bandelės pusę.
14. Sumuštinius patiekite iš karto, šiltą. Skanaus!

Sumuštiniai su žuvimi (6)

Comments { 2 }