Archive | SALDŽIOSIOS SVAJONĖS RSS feed for this section

Karamelinis tortas su lazdynų riešutais

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

Nieko nelaukdama apie šį tortą noriu pasakyti du svarbiausius dalykus:

1. Tai tortas, kurį kepiau absoliučiai daugiausiai kartų iš visų kada nors keptų tortų.
2. Tai tortas, kuris patinka visiems. Net tiems, kuriems tortai buvę nebuvę. Neprisimenu nei vieno numykimo, bet prisimenu begales pagyrų, recepto prašymų ir daug daug skanaus čepsėjimo ir laimingų veidų.

Karamelė. Šokoladas. Kepinti lazdynų riešutai. Ar jaučiate, kiek daug šiuose žodžiuose slepiasi saldaus gyvenimo džiaugsmo?

Paprastai aš šį tortą vadinu labai paprastai – „Snickers“ tortu. Labai seniai tinklaraštyje pasidalinusi pirmuoju išbandytu „dubliu“, pradėjau tikrą „Snickers“ tortų kepimo maratoną. Gimtadieniams, didžiosioms ir visai mažoms šventėms, giminaičių susiėjimams, draugų susibūrimams, kolegoms darbe ir dar begalei įvairiausių progų (ar net be progų). Įskaitant ir garbingus jubiliejus, ir net vestuvių stalą. Kai prisireikia sukonstruoti dviaukštį tortą, dažniausiai renkuosi irgi šį, mat jis ne tik super-skanus, bet ir super-tvirtas. Tikriausiai ir keturis aukštus drąsiai būtų galima sulipdyti, jei tik noro būtų.

Rašydama saldumynų knygą, žinoma, kad joje norėjau pasidalinti ir šio niekada nenuviliančio ir visiems visada patinkančio torto receptu. Tik tąkart surašiau jau kiek kitą versiją, šiek tiek patobulintą ir dar labiau pritaikytą mūsų – didelių smaližių – skoniams.

Šis tortas saldus, labai saldus, tikrai. Jis visiška priešingybė lengviems, puriems, nekaloringiems, sveikuoliškiems desertams. Kaip kartais aš juokauju: jei jau tortas yra nuodėmė, tai jis turi būti tikrų tikriausiai nuodėmė nuo pradžios iki pabaigos, nuo biskvito iki kremo ir papuošimo. Šis būtent toks ir yra: saldus, sunkus, sodrus ir turtingas savo skoniu. Vieno gabalėlio pakaks pasaldinti visai dienai, bet kiekvienas mažas jo kąsnelis bus vertas tos saldžios nuodėmės.

Kodėl dalijuosi šiuo torto receptu šiandien ir dabar?

Nes šiandien gimtadienį švenčia mano brangi draugė (Kristina, su gimtadieniu, siunčiu tau virtualų torto gabalėlį ir pačius saulėčiausius linkėjimus!).

Nes artėja savaitgalis, o galbūt Jūs dar nežinote, kokiu savaitgalio desertu save palepinsite šįkart. Jei išsirinksite šį tortą, Jums prireiks šiek tiek laiko, todėl pasidalinti receptu anksčiau yra geriau.

Nes šio torto receptas yra saldumynų knygoje, kurios tiražas taip ir nebuvo pakartotas, nors daugeliui klausiusių su viltimi tą žadėjau. Atsiprašau, bet, atrodo, visus tuos pažadus turiu susigrąžinti atgal.

Nes šis tortas toks geras, kad receptu pasidalinti tiesiog būtina. Ir geriau jau tai padaryti šiandien nei rytoj – skaniems naminiams tortams niekada nebūna per anksti, šypt.

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

Skonis: 10/10. Tobulas, tiesiog tobulas tortas. Saldus, tvirtas, sunkus, sodrus ir turtingas savo skoniu. Karamelė, šokoladas, kepinti lazdynų riešutai – dar nesutikau žmogaus, kuris būtų suraukęs nosį ar atsisakęs gabalėlio, šypt.

Sudėtingumas: yra ką nuveikti.

Porcijų skaičius: 16 porcijų (22 cm skersmens tortas).

Ar gaminčiau dar kartą? Taip, dar šimtus kartų!

Anksčiau publikuota: ČIA.

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

♥ Karamelinis tortas su lazdynų riešutais

Biskvitams:
1 puodelis (200 g) cukraus
2 dideli kiaušiniai
½ skardinės (200 g) karamelizuoto sutirštinto pieno („Rududu“)
1 puodelis (250 ml) grietinės
2 puodeliai (280 g) miltų
1 arb. š. sodos
½ puodelio (80 g) kepintų lazdynų riešutų

Sulaistymui:
½ puodelio (125 ml) stiprios kavos
1 valg. š. cukraus
2 valg. š. kreminio kavos likerio

400 g šokoladinio padažo (žr. receptą žemiau)

Kremui:
200 g minkšto sviesto
1 1/3 skardinės (535 g) karamelizuoto sutirštinto pieno („Rududu“)
1 ½ puodelio (240 g) kepintų lazdynų riešutų

Papuošimui:
100-120 g sūdytos karamelės (žr. receptą žemiau)
1 puodelis (160 g) kepintų lazdynų riešutų

1. Iškepkite biskvitą. Orkaitę įkaitinkite iki 180ºC temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite 22 cm skersmens kepimo indą atsegamais kraštais.
2. Cukrų ir kiaušinius elektriniu plaktuvu išplakite iki purios ir baltos spalvos masės. Sudėkite kambario temperatūros karamelizuotą sutirštintą pieną, grietinę ir dar kartą išplakite iki vientisos masės.
3. Kitame dubenyje sumaišykite miltus ir sodą. Suberkite miltų mišinį į plakinį ir gerai išmaišykite ar išplakite plaktuvu, kol neliks gumuliukų. Kepintus lazdynų riešutus smulkiai sukapokite ir įmaišykite į tešlą.
4. Paruoštą tešlą supilkite į kepimo indą, paviršių išlyginkite. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 minučių. Ar biskvitas jau iškepęs, patikrinkite mediniu pagaliuku – įkištas ir ištrauktas iš kepinio centro, jis turi būti švarus.
5. Iškepusį biskvitą kelias minutes atvėsinkite kepimo inde, tuomet perkelkite ant grotelių ir visiškai atvėsinkite.

6. Kol biskvitas vėsta, paruoškite sirupą sulaistymui. Nedideliame puodelyje sumaišykite stiprią paruoštą kavą, cukrų ir kreminį kavos likerį, kol cukrus ištirps.

7. Paruoškite karamelinį kremą. Minkštą kambario temperatūros sviestą ir kambario temperatūros karamelizuotą sutirštintą pieną elektriniu plaktuvu išplakite iki vientisos masės. Kepintus lazdynų riešutus smulkiai sukapokite ir įmaišykite į masę. Paruoštą kremą uždenkite maistine plėvele ir laikykite šaldytuve, kol surinkinėsite tortą.

8. Surinkite tortą. Atvėsusį biskvitą dideliu ir labai aštriu peiliu perpjaukite į keturias lygias dalis taip, kad turėtumėte keturis vienodo storio biskvito lakštus. Jeigu biskvito virtšuje susidarė kalnas, jo viršūnę nupjaukite, kad visi turimi biskvitai būtų tiesūs. Nupjautą biskvito dalį pasilikite – panaudosite jį papuošimui.
9. Pirmąjį biskvitą dėkite ant plokščios lėkštės ar padėklo. Apjuoskite aplink biskvitą torto formos botelius, kurie leis tortui sėkmingai sustingti ir neprarasti savo formos, kol bus surinkinėjamas.
10. Apšlakstykite biskvitą paruoštu kavos ir likerio sirupu ir plonai aptepkite ketvirtadaliu šokoladinio padažo.
11. Ant šokoladinio padažo tolygiu sluoksniu paskleiskite trečdalį karamelinio kremo. Ant viršaus dėkite antrąjį biskvitą ir lengvai papaspauskite delnais. Visus likusius biskvitus susluoksniuokite tokia pačia tvarka. Viršutinį biskvitą aptepkite tik likusiu ketvirtadaliu šokoladinio padažo.
12. Sukonstruotą tortą palaikykite šaldytuve per naktį ir leiskite jam visiškai sutvirtėti, o biskvitams – sugerti sirupą bei skonius.

13. Papuoškite tortą. Tortui sustingus, nuimkite metalinį bortelį ir šonus palyginkite peiliu. Likusią nupjautą biskvito viršūnę susmulkinkite iki vidutinio stambumo trupinių ir padenkite jais torto šonus.
14. Kepintus lazdynų riešutus sumaišykite su sūdyta karamele ir tolygiai paskleiskite ant torto viršaus.
15. Patiekite iš karto arba iki patiekiant laikykite šaldytuve.

 Sokoladinis padazas

apie 600-650 g padažo

♥ Šokoladinis padažas

2/3 puodelio (190 ml) riebios grietinėlės (35% riebumo)
½ puodelio (170 g) medaus
½ puodelio (100 g) rudojo cukraus
½ puodelio (60 g) kakavos
½ arb. š. druskos
150 g juodojo šokolado
50 g sviesto
1 arb. š. vanilės ekstrakto

1. Dideliame puode sumaišykite riebią grietinėlę, medų, rudąjį cukrų, kakavą, druską ir 100 gramų juodojo šokolado. Kaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies, kartais pamaišydami, kol masė taps vientisa ir užvirs. Masei užvirus, sumažinkite ugnį ir nuolat maišydami kaitinkite dar 5 minutes.
2. Nuimkite puodą nuo ugnies. Sudėkite likusius 50 gramų šokolado, sviestą ir vanilės ekstraktą. Išmaišykite, kol gausite visiškai vientisą padažą.
3. Paruoštą šokoladinį padažą šiek tiek atvėsinkite, tuomet supilkite į sandariai užsidarantį stiklinėlį. Šaldytuve šokoladinį padažą galite laikyti iki poros savaičių. Atšalęs padažas sutirštės, todėl prieš patiekdami pakaitinkite jį mikrobangų krosnelėje apie 10-20 sekundžių.
4. Patiekite šokoladinį padažą su įvairiais desertais, glaistykite juo pyragus, gardinkite ledus.

 Sudytos karameles padazas

300 ml stiklainėlis (500 g)

♥ Sūdytos karamelės padažas

300 g cukraus
120 g sviesto
¾ puodelio (190 ml) riebios grietinėlės (35% riebumo)
1 arb. š. vanilės ekstrakto
žiupsnis jūros druskos (pagal skonį)

1. Cukrų suberkite į didelį storadugnį puodą ar keptuvę. Kaitinkite ant vidutinio dydžio ugnies nemaišydami, kol cukrus kraštuose pradės tirpti. Tuomet mediniu šaukštu lėtai ir lengvais judesiais pradėkite maišyti nuo puodo ar keptuvės kraštų link centro. Kai visas cukrus ištirps, toliau kaitinkite lėtai maišydami, kol sirupo spalva taps tamsiai gintarinė. Vos pajautę lengvą dūmų kvapą, suskaičiuokite iki trijų ir iš karto nuimkite puodą ar keptuvę nuo ugnies.
2. Sudėkite gabalėliais supjaustytą sviestą ir išmaišykite, kol sviestas ištirps. Sudėjus sviestą, karamelė ims burbuliuoti, todėl būkite atsargūs, kad neapsidegintumėte.
3. Sviestui ištirpus, nuolat maišydami masę, lėtai plona srovele supilkite grietinėlę. Elkitės labai atsargiai, kadangi karamelė vėl pradės stipriai burbuliuoti. Jeigu, supylus grietinėlę, karamelė staiga sukietėtų, dėkite puodą ar keptuvę ant labai silpnos ugnies ir maišydami trumpai pakaitinkite, kol gausite vientisą masę. Įmaišykite vanilės ekstraktą ir žiupsnį jūros druskos pagal skonį.
4. Šiek tiek atvėsinkite karamelę ir po 10-15 minučių supilkite į stiklainėlį (300 ml). Sandariai uždarę, šaldytuve stiklainėlį su karamele galite laikyti iki 2 savaičių. Šaldytuve karamelė sutirštės, todėl, prieš patiekdami, valandą palaikykite kambario temperatūroje arba pašildykite ant silpnos ugnies, perdėję į nedidelį puodą.

 Karamelinis tortas su lazdynu riesutais

Comments { 1 }

Varškės čeburekai su obuoliais

 Varskes ceburekai su obuoliais

Per pastaruosius aštuonerius metus šį receptą į tinklaraštį rašau jau trečią kartą. Taip pat jis užima garbingą puslapį vienoje iš mano receptų knygų. Ir jei paklaustumėte, kodėl ir už ką tiek dėmesio, atsakyčiau – mūsų šeimoje šie čeburekai patenka į tų tobulųjų sąrašą, greta tobulo varškės apkepo, tobulo obuolių pyrago ir kitų. Be to, senuose šeimos užrašuose kadais užrašytas receptas yra vienas iš mano vyro mėgstamiausių.

Kad įsivaizduotumėte, kaip jis be galo, be krašto mėgsta šiuos čeburekus, galiu išduoti štai ką: kai rugpjūčio mėnesį mano paskutines savaites skaičiuojantis pilvūzas jau lipo ant nosies ir aš neturėjau nei noro, nei jėgų gaminti kažką, kam prisireiktų bent kiek daugiau laiko, jis pats – mano brangiausiasis, kuris tikrai mieliau valgo nei gamina – vakare, grįžęs po dienos darbų, visą ilgą vakarą tarkavo, maišė, minkė, kočiojo ir kepė. Negalvokite, kad tai nėra žygdarbis – net ir aš, iškepusi pilną didžiulę lėkštę šių čeburekų, jaučiuosi atlikusi žygdarbį ir nusipelniusi medalio. Patikėkite, jiems reikia ir laiko, ir jėgų. Ir dar susitaikymo su tuo, kad tikriausiai išnaudosite visus galimus virtuvės paviršius, kurie po poros valandų triūso atrodys kaip po mažo miltų ir tešlos karo.

Taigi.

Kol aš ištiesus kojas sėdėjau ant sofos, žvalgiausi pro langą, skaitinėjau knygą, glostinėjau pilvelį ir šiaip ilsėjausi, jis plušėjo iš peties. Po gerų poros valandų atnešė lėkštelę su šviežučiu, kvepiančiu ir nuostabiai gardžiu čebureku tiesiai man į rankas. Tobulas buvo vakaras, visiškai tobulas.

O kadangi čeburekų iš šios porcijos išeina visai nemažai, apie penkiasdešimt, savaime suprantama, kad dėl rytojaus pietų darbe mažiausiai reikia sukti galvą. Juolab, kad jie labai skanūs ir šilti, ir šalti. Belieka įsidėti į pietų dėžutę ir, atėjus pietų metui, džiaugtis jais iš naujo. Valgyti, kur tik nori, ką tik nori – tai didžiulis džiaugsmas ir malonumas!

Jeigu per tuos aštuonerius metus, per kuriuos vis įkalbinėju Jus išmėginti šį receptą, to dar nepadarėte – tebūna tai dar vienas priminimas. Pasirinkite dieną, kai tikrai turėsite keletą valandų laisvo laiko ir nebūsite išvargę po begalės darbų bei reikalų. Pavydžiui, gal net šį savaitgalį? Pasiraitokite rankoves ir išsikepkite varškės čeburekų su obuoliais. Įsitikinkite, kad jie tokie geri, toookie geri, kad verti ir sugaišto laiko, ir aukštyn kojom suverstos virtuvės.

Beje, jei kepsite sekmadienį ir rytojaus dieną darbe atsidarysite pietų dėžutę, pažadu – jūs džiaugsitės, o kolegos pavydės!

 Varskes ceburekai su obuoliais

Skonis: 10/10. Tikrai labai skanus patiekalas/desertas. Jei mėgste saldžiau, galite įberti į įdarą šaukštelį kitą cukraus ar įmaišyti šaukštą mėgstamo džemo. Svarbiausia – ne per daug miltų! Tešla turi būti tikrai labai minkšta; tada ir iškepę čeburekai būta minkšti ir labai labai gardūs.

Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo (tik reikia laiko).

Porcijų skaičius: apie 50 nedidelių čeburekų.

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

Kur radau? Senuose jo šeimos užrašuose.

 Varskes ceburekai su obuoliais

 Varskes ceburekai su obuoliais

 Varskes ceburekai su obuoliais

 Zalia pietu dezute

Žalią pietų dėžutę galite įsigyti: www.e-sauletavirtuve.lt

♥ Varškės čeburekai su obuoliais

800 g liesos varškės
2 kiaušiniai
2 arb. š. sodos
450 g riebios grietinės
žiupsnelis druskos
miltai (tiek, kad tešla būtų minkšta, bet kočiojama)

5-6 obuoliai
1 valg. š. malto cinamono

aliejus kepimui

1. Varškę gerai ištrinkite su kiaušiniais iki beveik vientisos masės.
2. Sudėkite grietinę, suberkite sodą ir išmaišykite. Pagardinkite žiupsneliu druskos.
3. Berkite miltus ir maišykite. Kai miltų įbersite pakankamai išminkykite labai minkštą, bet nelipnią tešlą, kurią galėtumėte kočioti.
4. Lygų ir švarų paviršių dosniai pabarstykite miltais. Iškočiokite tešlą iki maždaug 3 mm storio. Apvaliu įrankiu ar indu aštriomis kraštinėmis išspauskite maždaug 12 cm skersmens apskritimus.
5. Pasiruoškite įdarą: obuolius nulupkite, išimkite sėklalizdžius ir sutarkuokite burokine tarka. Sumaišykite su cinamonu.
6. Į kiekvieno tešlos apskritimo centrą dėkite po šaukštą obuolių, perlenkite per pusę ir pirštais bei šakute užspauskite kraštelius.
7. Paruoštus čeburekus kepkite įkaitintame aliejuje, po kelias minutes iš abiejų pusių – kol gražiai apskrus. Nusausinkite ant popierinių rankšluosčių.
8. Patiekite šiltus ar šaltus. Skanaus!

 Varskes ceburekai su obuoliais

Comments { 0 }

Spanguolių tiramisu su apelsinais

 Spanguolinis tiramisu su apelsinais

Tą savaitę tarp Kalėdų ar Naujųjų mintyse, lyg koks filmas, sukasi praėjusių metų prisiminimai ir ateinančių pasižadėjimai sau. Kartais nubrauki ašarą, kartais darkart iš naujo sukrykšti iš begalinio džiaugsmo – metai, kad ir kaip greitai prabėgę, dažniausiai savyje talpina labai daug. Patirčių, emocijų, atradimų ir nusivylimų, džiaugsmo ir skausmo, patirties.

Man šie metai buvo ypatingi. Tokie, kokių dar niekad nebuvo ir niekada nebus. Apvertę gyvenimą aukštyn kojomis, užsupę tikroje jausmų ir emocijų karuselėje, dovanoję pirmus kartus. Kaip niekad gąsdinę ir kaip niekad džiuginę. Tokie buvo 2017-ieji, už kuriuos esu beprotiškai dėkinga. Atrodo, kad tų keturių raidžių – AČIŪ – būtų per maža už visas tas neįkainojamas patirtis, pamokas ir pokyčius.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet – kiekvienus metus palydžiu su baltu popieriaus lapu rankose, išmargintu tikslais, svajonėmis, pažadais. Tikiu, kad išsakyti ar užrašyti žodžiai greičiau įgauna kūną. Su šypsena visada prisiminsiu, kad ne vienus metus svajoję apie savo namus, šią svajonę išpildėme tada, kai metų pradžioje ant kamštinės lentos prisegiau nuostabios virtuvės nuotrauką. Tais pačiais metais viskas susidėliojo taip, kad jau liepos mėnesį trepenome būsimų savo namų tada dar betonines grindis.

Todėl aš svajoju. Kasmet, nuolat. Siunčiu mintis į visatą, stengdamasi suprogramuoti kuo geresnius dalykus ir džiugesnes patirtis. Kartais pavyksta, kartais ne – bet per savo trisdešimtį metų ne kartą įsitikinau, kad tikslai yra pasiekiami, iššūkiai įveikiami, o svajonės tikrai pildosi. Kartais „op!” ir nustebina, o kartais vardan jų reikia iš peties paplušėti; bet vienaip ar kitaip tai vyksta – jos pildosi!

Šiais metais mano sąraše, tarp visų kitų, labai daug… buitiškų ir paprastų dalykų. Dalį punktelių pasitilikau tik sau, nes yra svajonių ir planų, kuriuos reikia ir norisi saugoti tyliai. O kitą dalį surašau ir čia, savo „Saulėtoje virtuvėje“, jau seniai virtusioje mano dienoraščiu ir neatsiejama gyvenimo dalimi.

 Spanguolinis tiramisu su apelsinais

Kiekvieną mėnesį džiaugtis naujomis patirtimis: padaryti, paragauti, pagaminti, aplankyti, nuveikti kažką, kas dar nedaryta, neragauta, negaminta, neaplankyta, nenuveikta.

Susirasti bibliotekos kortelę ir vėl pradėti ją naudoti pagal paskirtį.

Daugiau skaityti. Ir rašyti taip pat daugiau. 

Keliauti. Aplankyti bent du neaplankytus tolimus kraštus už Lietuvos ribų. Aplankyti bent penkias neaplankytas vietas Lietuvoje.

Kur kas dažniau vietoje „ai, tiek to…“ rankos mosto nepagailėti laiko sau ir savo odai: šveitikliui, tonikui, kremui, kaukėms, losjonams… Žinau, kad mano oda man būtų tikrai dėkinga, norėčiau šiais metais išsiugdyti tokį įprotį – rūpintis savo oda net tada, jei pamirštu tai pasižymėti darbo kalendoriuje.

Susidėlioti teisingą šeimos buhalteriją: neišlaidauti ten, kur nereikia; negailėti ten, kur reikia. 

Mylėti mažylį iš visos širdies (kitaip būti tiesiog negalėtų), bet visada prisiminti tą kylant lėktuvu kartojamą instruktažą: nelaimės atveju pirma užsidėkite deguonies kaukę patys, tada pasirūpinkite savo vaikais.

Nebijoti ir neužsidaryti: pažindinti mažąjį mūsų žmogutį su dideliu pasauliu, pradedant nuo netoliese esančios kavinės ir nebaigiant priešingoje Europos pusėje esančiais pajūriais (tyliai šnabždu – mūsų pirmoji tolima kelionė jau suplanuota!).

Būti gera mama, gera žmona, gera dukra, drauge. Būti gera pačiai sau. Iš esmės – būti geru žmogumi. Geresne savo pačios versija.

Ieškoti pozityvaus požiūrio kampo net tada, kai atrodo, kad visi kampai neįmanomai negatyvūs.

Suskaičiuoti iki dešimties, prieš pratrūkstant.

Gyventi lėtai. Dar trupučiuką lėčiau… Išmokti nieko neveikti ir dėl to ant savęs nė trupučio nepykti.

Mažiau naktinėti, daugiau miegoti. 

Žinau, kad kalbėti apie svorį tikriausiai banalu ir paviršutiniška, bet juk taip artima visoms moterims, tiesa? Aš – ne išimtis. Dievaži, tikrai. Todėl, žinoma, noriu atsikratyti tų nelemtų kilogramų, kurie vis dar ištikimai likę po nėštumo ir gimdymo (o geriausia, jei ir dar kelių, kurie neretai man sutrukdo jaustis gražia ir pasitikėti savimi). Todėl…

Sportuoti. Bent du kartus per savaitę (stengtis nereikalauti iš savęs neįmanomo – taip pat vienas naujųjų metų tikslų).

Valgyti sveikiau, bet ne mažiau skaniai.

Susidraugauti su savo maisto netolerancijomis, o ne bandyti jas ignoruoti – žinau, kad tai padės man jaustis šimtą kartų geriau.

Gerti daugiau vandens, dar ir dar daugiau vandens. Kasdien. Nuolat.

Dar vieną kartą (ir, be proto norėčiau, visiems laikams) – susidraugauti su maistu. Nepamesti galvos ir proto, vos tik namuose atsiduria didelis šokoladas, dėželė plikytų pyragaičių ar nemažas gabalėlis pyrago. Nepasiduoti kraštutinumams ir nebevalgyti savo emocijų, nuovargio ar nuobodulio.

O kadangi gyvenimas privalo būti skanus (ir saldus – taip pat), toliau tęsti šiais metais mūsų namuose gimusias nuostabias savaitgalio deserto ir sekmadienio blynų pusryčiams tradicijas (Naujieji šiemet kaip tik savaitgalį, todėl ir šiame įraše – naujametinis savaitgalio desertas!).

 Spanguolinis tiramisu su apelsinais

Ir dar vienas labai svarbus dalykas, kurio Naujųjų Metų proga noriu palinkėti ir sau, ir Jums – klausytis ir išgirsti. Kaip dažnai dėl skubėjimo, išsiblaškymo, didelio gyvenimo tempo ir tūkstančio kitų priežasčių mes pamirštame pasiklausyti savęs, išgirsti šalia esančius? Kaip dažnai kasdienybėje mums pritrūksta tikro pokalbio? Ne to paviršutiniško pasikeitimo paskubomis suregztomis frazėmis, bet tikro, nuoširdaus, praturtinančio ir geriau vienas kitą pažinti leidžiančio pokalbio?

Gyvenimo džiaugsmas dažnai tiesiogiai priklauso nuo to, kokius džiugius santykius mes turime su savo šeima, artimaisiais, supančiais žmonėmis. Puoselėkime, auginkime ir stiprinkime tą ryšį kalbėdamiesi – klausydami ir išgirsdami. Neskubėkime vieni kitų pertraukti ar per anksti padaryti savo išvadų, – tikiu, kartais mus gali nustebinti tai, kaip baigiasi iki galo išklausyti ilgi sakiniai, iškalbėti žodžiai, išsakytos mintys, išpasakoti jausmai.

O taip pat, kaip ir kasmet, taip ir šiemet, naujiesiems jau lipant ant kulnų, sau ir Jums linkiu išminties ir kantrybės, tikėjimo, optimizmo ir sveikatos, dėkingumo ir mokėjimo džiaugtis mažais dalykais, meilės artimiesiems, sau ir pasauliui. Tų dalykų, kurie kasdien tokie svarbūs ir reikalingi kiekvienam iš mūsų; dalykų, kurie niekada neišeina iš mados ir leidžia džiaugtis gyvenimu iš visos širdies.

Laimingų, sėkmingų, širdyje kasdien saulėtų 2018-ųjų!

 Spanguolinis tiramisu su apelsinais

Skonis: 10/10. Saldus kremas ir rūgšti spanguolių uogienė – tobulas duetas. Ruošdami kremą galite naudoti ir mažiau miltelinio cukraus, jei norite mažiau saldaus deserto arba jei naudosite saldžią spanguolių uogienę. Mano uogienė (mano mamos naminė uogienė!) buvo visiškai nesaldi, todėl saldus kremas čia mums tiko ir patiko, o galutinio rezultato saldumas buvo pats tas.

Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo. 

Porcijų skaičius: 9 porcijos.

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

 Spanguolinis tiramisu su apelsinais

♥ Spanguolių tiramisu su apelsinais

Kremui:
500 g maskarponės
2 stiklinių (240 g) miltelinio cukraus*
500 ml riebios grietinėlės (35-36 proc. riebumo)
1 apelsino sulčių

Sulaistymui:
2 apelsinų sulčių

200 g biskvitinių sausainių („damų pirštelių“)
18 arb. š. nesaldžios spanguolių uogienės

Papuošti:
juodojo šokolado
šviežių mėtų lapelių

1. Paruoškite kremą. Į dubenį sudėkite maskarponės sūrį ir miltelinį cukrų. Elektriniu plaktuvu išplakite iki vientisos masės. Toliau lėtai plakdami, po truputį supilkite riebią grietinėlę. Turite gauti vientisos konsistencijos tirštą kremą. Įmaišykite išspaustas apelsino sultis. Uždenkite indą su kremu maistine plėvele ir laikykite šaldytuve, kol ruošite desertą.
2. Sulaistymui į dubenėlį išspauskite dviejų didelių apelsinų sultis.
3. Pasiruoškite 9 stiklines, taures ar kitus indelius. Į kiekvieną dėkite po šaukštelį maskarponės kremo**.
4. Biskvitinius sausainius sulaužykite į kelias dalis. Porai sukundžių merkite jų vieną pusę į apelsinų sultis ir išdėliokite į stiklines ant kremo. Ant sausainių dėkite po šaukštelį spanguolių uogienės.
5. Ant uogienės vėl paskleiskite sluoksnį maskarponės kremo, ant šio – apelsinų sultyse pamirkytus sausainius ir šaukštelį spanguolių uogienės. Galiausiai desertą sluoksniuoti pabaikite sluoksniu maskarponės kremo.
6. Apibarstykite tarkuotu juoduoju šokoladu, papuoškite gabalėliu šokolado ir šviežių mėtų lapeliais.
7. Prieš patiekdami, palaikykite desertą šaldytuve 1-2 valandas.

* Galite naudoti mažiau miltelinio cukraus, jei norite mažiau saldaus deserto arba jei naudosite saldžią spanguolių uogienę. Mano uogienė (mano mamos naminė uogienė!) buvo visiškai nesaldi, todėl saldus kremas čia mums tiko ir patiko.
** Kai desertas sluoksniuojamas į aukštas taures ar bet kokius indelius, kurių viršus yra pakankamai siauras, nėra lengva šaukšteliu dėlioti kremą, kuris neretai ištepa indelių sieneles ir ant stiklo tai neatrodo gražiai. Išeitis – visą paruoštą kremą sukrėsti į konditerinį maišelį su pakankamai plačiu apvaliu antgaliu ir kremą išspausti į stiklines. Daug paprastai, greičiau, lengviau, gražiau!

 Spanguolinis tiramisu su apelsinais

Comments { 0 }