Kepėjai be stabdžių: bulvių pyragas su riešutais ir šokoladu

Kai du-tūkstančiai-aštuntaisiais buvo paskelbtas naujas lietuviškas projektas „Kepėjai be stabdžių“, jis sužavėjo ne vieną maisto tinklaraštininką, neabejingą virtuvei ir gardiems kepiniams. Deja, tačiau ką tuo metu galvojau aš, paaiškinti negaliu. Realybė tokia, kad kai šiuo puikiu projektu susižavėję maisto mylėtojai jungėsi ir šaukė „valio, super, nerealu!!!“, aš tyliai viską stebėjau iš šalies ir kažkaip sugebėjau pratylėti pakankamai ilgai. Projektas, aišku, labai sėkmingai startavo ir be manęs, o tik po kurio laiko aš atsitokėjau – kodėl, po perkūnais, manęs ten nėra?! Kaip kad dažnai nutinka, į protą ateiname per vėlai – „Kepėjai be stabdžių“ tuomet ėmė ir nutilo… beveik dviems metams.

O dabar, du-tūkstančiai-dvyliktaisiais, startavo iš naujo! Ir spėkit, kas plojo katučių ir su didžiausia šypsena kartojo „ir aš, ir aš!“? Taip, tai aš! Na, nes tokios klaidos antrą kartą padaryti nei galima, nei išvis įmanoma.

Ir štai, šiandien ta diena – paskutinė mėnesio diena – kai visi tinklaraštininkai, visi „Kepėjų be stabdžių“ dalyviai, priėmę kovo mėnesio iššūkį iš iškepę bulvių pyragą, pristato visiems savo rezultatus. Man tai pirmas toks kartas. Labai džiuginantis. Būti dalimi kažko yra labai gera.

Taigi taigi, štai ir jis. Bulvių pyragas. Skamba netikėtai, ar ne? Bet, pasirodo, kaip ėmė ir tarė Vilma, ir su bulvėmis galima iškepti gardų ir saldų (!) pyragą. Ir tikrai, neišsigąskit, į bulvių plokštainį jis tikrai nepanašus. Asmeniškai man ir visiems ragavusiems bulvių net nesijautė – jos ėmė ir susiliejo su visais kitais skoniais, matyt. O jei kažkas paklaustų, koks tai pyragas, sakyčiau, riešutinis su šokoladu. Skonis? Jei sąžiningai, nepasakyčiau, kad kažkuo labai ypatingas. Gal norėtųsi truputį drėgnesnio, nors nėra jis visai sausas, tikrai ne. Bet nepavadintum ir tirpstančiu burnoje. Šiaip ar taip – su puodeliu arbatos valgosi tikrai visai skaniai.

Skonis: 8/10. Dėl visų aukščiau išvardintų priežasčių.

Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.

Porcijų skaičius: ~ 14 porcijų

Ar gaminčiau dar kartą? Ne.

Kur radau? Kepėjai be stabdžių

♥ Bulvių pyragas su riešutais ir šokoladu

Tešlai:
100 g sviesto
100 g cukraus
žiupsnelis druskos
5 kiaušinių tryniai
200 g maltų riešutų
1/2 tarkuotos citrinos žievelės
400 g virtų sumaltų bulvių (nesutrintų blenderiu)
75 g manų kruopų
3 arb.š. kepimo miltelių
5 kiaušinių baltymų

Aptepimui:
3 valg.š. abrikosų džemo
3 valg.š. vandens

Glaistui:
100 g juodojo šokolado
20 g sviesto
2 valg.š. vandens

1. Sviestą ištrinkite su cukrumi ir druska iki purumo.
2. Po vieną įplakite trynius.
3. Įmaišykite maltus riešutus, citrinos žievelę, bulves, manų kruopas ir kepimo miltelius.
4. Tešlą 15 minučių atidėkite į šalį.
5. Tuo tarpu kepimo indą (22 cm. skersmens) ištieskite kepimo popieriumi.
6. Kiaušinių baltymus išplakite iki standžių putų ir atsargiai įmaišykite į bulvių masę.
7. Kepkite apie 45 minutes iki 200°C įkaitintoje temperatūroje. Atvėsinkite ant grotelių.
8. Abrikosų džemą sumaišykite su vandeniu ir aptepkite pyrago viršų.
9. Šokoladą su sviestu ir vandeniu ištirpinkite ant garų vonelės, gerai išmaišykite iki vientisos masės ir apliekite pyragą.
10. Palaukite, kol sustings. Supjaustykite gabalėliais ir patiekite. Skanaus!

Print Friendly and PDF

, , , ,

4 Responses to Kepėjai be stabdžių: bulvių pyragas su riešutais ir šokoladu

 1. Indrė 31 Kov ’12 at 8:58 pm #

  Man tai labai drėgnas gavosi, Bet gal aš bulves blogai matavau – pagal užsieninį kažkokį paskaičiau, kad 240ml tai 200g virtų bulvių, tai ir savo 3/5 dėjau kiek daugiau nei puodelį…

  • Asta 4 Bal ’12 at 6:26 pm #

   Indre, arba taip, arba kitas variantas – bulvės ne visos vienodos, kaip ir Aura rašo. Juk cepelinai irgi nevienodai puikiai iš visų išeina :) Taigi, gal ir pyragams ne tas pats, kokias rinktis – reikia mažiau krakmolingas, pavyzdžiui :)

 2. Aura 1 Bal ’12 at 7:02 am #

  Mano irgi buvo šiek tiek sausokas, ypač kai atšalo. Čia gal dėl to, kad pačios bulvės viena nuo kitos skiriasi drėgnumu ir trapumu. Turguje perkant galima paklausti kokias geriau pirkti troškiniui ar košei. Ar pyragui :))

  • Asta 4 Bal ’12 at 6:27 pm #

   Aura, aš lygiai taip pat pamaniau, skaitydama kitų komentarus, kad drėgnas pyragas :) Matyt, bulvės… nes daugiau nematau priežasčių :)
   Cha, būtų linksma stebėti pardavėjų veidus, paklausus, kokios bulvės tinkamiausios pyragui būtų. Saldžiam pyragui 😀

Parašykite komentarą