Kepėjai be stabdžių: Su böreğı (Turkiška lazanija)

Iššūkių būna visokiausių. Pavyzdžiui, labai skanių, šaunių ir laukiamų. Žodžiu, tokių, kaip „Kepėjų be stabdžių“ iššūkiai.
Arba visai nelauktų, visai netikėtų ir visai nė trupučio ne mielų. Tokių, kaip… hm, pavyzdžiui, kompiuteriniai iššūkiai. Vienas mane ištiko vos prieš porą dienų. Mano brangiausiasis turi savo nuomonę apie mane ir techniką (ir mūsų tarpusavio ryšius), ir kartais man tikrai sunku kovoti prieš tą nuomonę. Ir kai šį kartą, ramiausiai besidarbuojant kompiuteriu ir tvarkant būtent skaniojo iššūkio nuotraukas, pradėjo nei iš šio, nei iš to, monitoriuje šokinėti raudonos lentelės su šauktukais, o pats kompiuteris ėmė neaiškiai cypti, man teliko nuleisti rankas. Ir susitaikyti su keturiolikos virusų faktu. Bet nieko tokio, pamaniau, ir toliau, nustūmus lenteles į šoną, darbavausi. O jos toliau šokinėjo, klausinėjo, gal aš kvaila? Ar tikrai nenoriu visko ištaisyti? Nejuokaukit, galvojau, aš tik dar labiau viską pabloginsiu. Nekreipti dėmesio – tikrai geriausia išeitis. Bet taip galvojau tik aš – lentelės ir visas kompiuteris, pasipiktinęs mano abejingumu, maždaug po dešimties minučių viltingai persikrovė ir… istorija baigta.

Neteiskite, prašau. Ne, antivirusinės aš neturėjau. Taip, automobilyje signalizaciją turiu. Žinau, jūs nemanote, kad elgiausi protingai. Taip, žinoma, dabar jau įsiinstaliuosiu kažkokią. Be abejo, galite kartu su manimi viltis, kad visos nuotraukos, visi dokumentai, visas tas didelis turtas, buvęs kompiuteryje, šitą iššūkį išgyvens.

Kodėl apie tai pasakoju? Nes šis nesėkmingas iššūkis tapo tikru iššūkiu paskutinę mėnesio dieną, kaip ir priklauso pagal taisykles, publikuoti gegužės mėnesio „Kepėjų be stabdžių“ iššūkį, kurį metė visiems Jolita. Bet aš mergina gudri (kartais) ir greita (labai kartais), todėl viskas baigėsi sėkmingai. Štai ir jis!

Skonis: 9/10. Nesausas, sotus ir skanus patiekalas. Fetos ir špinatų įdaras man čia labai patiko, manau, tikrai labiau nei būtų patikęs paprastos varškės įdaras. Nes fetos  sūris sūresnis, gerokai išraiškingesnio skonio, todėl puikiai gelbėjo net kelis sluoksnius tešlos lakštelių be jokių pertepimų (išskyrus sviestą, žinoma, kurio tikrai negalima pamiršti – kitaip pyragas nebus nei drėgnas, nei gražus, nei toks skanus). Be to, perskaičiusi iššūkį, tikrai tikėjausi gerokai pavargti, tačiau viskas vyko daug lengviau, nei galėjau įsivaizduoti. Ir tikrai greičiau. Žinoma, kočioti teko – ir nemažai. Dar, bent jau man, teko ir rankomis patampyti tešlą, jau iškėlus lakštą virš puodo, mat ji labai greitai „susitraukia“, o juk nesinori, kad tešlos lakštai būtų stori ir sprangūs. Bet net ir tai nebuvo sudėtinga – tešla tampėsi lengvai, buvo pakankamai minkšta, paklusti, bet neplyšo. Taigi, apibendrinam – šio iššūkio išsigąsti tikrai neverta. Drąsiai galite bandyti atrasti Turkijos skonius savo virtuvėje.

Sudėtingumas: yra ką nuveikti.

Porcijų skaičius: ~ 10-12 porcijų

Ar gaminčiau dar kartą? Taip.

Kur radau? „Kepėjai be stabdžių“

♥ Su böreğı (Turkiška lazanija)

Tešlai:
4 kiaušiniai
100 ml vandens
50 ml natūralaus jogurto
4 puodeliai (560 g) miltų
2 valg.š. aliejaus
1 arb.š. druskos

Įdarui:
~300 g balto sūrio ar fetos
saujelės petražolių (aš naudojau špinatus)*

Dar reikės:
150 g margarino
3 valg.š. sviesto

Tešlai virti:
3,5 l vandens
2 valg.š. druskos

1. Pagaminkite tešlą – kiaušinius, vandenį, jogurtą ir druską sumaišykite dideliame dubenyje, tada suberkite miltus ir išminkykite tešlą. Ji turi būti gana kietoka**.
2. Palikite tešlą pastovėti 30 minučių.
3. Padalinkite tešlą į 11-12 gabalėlių. Kiekvieną gabalėlį iškočiokite iki labai plono apskritimo.
4. Užvirinkite 3,5 l vandens, įberkite 2 valg.š. druskos.
5. Šalia pasiruoškite didelį šalto vandens dubenį.
6. Metalinę kepimo formą*** ištepkite tirpintu sviestu ir margarinu.
7. Į kepimo indą dėkite pirmą iškočiotos tešlos lakštą. Apšlakstykite 2 valg.š. sviesto ir margarino mišinio.
8. Kitą tešlos lakštą dėkite į verdantį vandenį 1 minutei, tada ištraukus greitai dėkite į šaltą vandenį.
9. Ištraukite, rankomis nusausinkite vandenį, dėkite į kepimo indą ant nevirto lakšto. Vėl apšlakstykite 2 valg.š. sviesto ir margarino mišinio.
10. Taip kartokite (1 minutę verdam, dedam į šaltą vandenį, nusausiname ir apšlakstome sviesto ir margarino mišiniu) su 5 lakštais. Visus juos dėkite vieną ant kito į kepimo indą. Nereikia jų tiesiai iškloti, gali būti susirangę.
11. Kai kepimo inde sudėti 6 tešlos sluoksniai (1 nevirtas ir 5 apvirti), apibarstykite pjaustytomis petražolėmis (špinatais) ir trupintu sūriu.
12. Toliau sudėkite kitus 5 apvirtus tešlos sluoksnius, kas kartą apšlakstydami tirpintu sviesto ir margarino mišiniu.
13. Paskutinį tešlos lakštą į kepimo indą dėkite nevirtą. Vėl apšlakstykite likusiu tirpintu sviestu ir margarinu.
14. Toliau galimi du kepimo būdai. Galite kepti iki 200C temperatūros įkaitintoje orkaitėje, kol tiek viršus, tiek apačia apkeps, o vidus bus lyg lazanijos. Arba galite dėti metalinę kepimo formą ant viryklės ir kepti sukinėjant, kol gražiai apskrus apačia. Tada, naudojant didelį padėklą, apversti, prieš tai vėl ištepus skardą sviestu.
15. Skanaus!

* Įdarai gali būti įvairūs. Nors dažniausiai naudojamas balto sūrio ir petražolių įdaras, tačiau galite naudoti ir apkepintą faršą su svogūnais ar špinatus su fermentiniu ar fetos sūriu. Įdaro gali būti ir du sluoksniai.
** Mano tešla nebuvo kieta, tačiau buvo paklusni ir nelipni.
*** Kepimo forma turėtų būtu kuo didesnė – net 40 cm skersmens. Jei tokios neturite, darykite daugiau sluoksnių arba mažinkite tešlos kiekį.

Print Friendly and PDF

, ,

12 Responses to Kepėjai be stabdžių: Su böreğı (Turkiška lazanija)

 1. Jolita 31 Geg ’12 at 4:29 pm #

  Smagu, kad pavyko ir patiko! Išties aš ir pati tikėjausi, kad bus sunkiau, bet gana lengvai gaminosi.

  • Asta 1 Bir ’12 at 5:39 am #

   Jolita, ačiū tau už puikų iššūkį! :)

 2. Reda 31 Geg ’12 at 4:38 pm #

  Oho, čia tai bent! bet kaip skaniai atrodo tie sluoksniukai, labai norėtųs paragaut :)

  • Asta 1 Bir ’12 at 5:39 am #

   Reda, išmėgink 😉 Jie tikrai ne tik atrodo, bet ir yra skanūs :)

 3. Karolina 31 Geg ’12 at 5:15 pm #

  Ooo! Tai vis dėlto atgaivino kompiuterį :) Jau turi antivirusinę? 😀

  • Asta 1 Bir ’12 at 5:41 am #

   Karolina, ne ne 😀 Kompiuteris šiuo metu yra vis dar gaivinamas, o aš, laimė, turiu kompiuterį darbe :)

 4. julė 31 Geg ’12 at 6:08 pm #

  (aš atsiprašau už klausimą, bet… Rimtai, 16 porcijų? Mums iš pusės išėjo 4 nežiauriai didelės :) :) :))

  • Asta 1 Bir ’12 at 5:42 am #

   Oi. Nežinau, apie ką galvojau, tuos skaičius rašydama 😀 Šiaip 10-12 porcijų (jau pataisiau). Mano forma, matai, trisdešimt-kažkelių centimetrų :)

 5. Idiographic 1 Bir ’12 at 6:12 pm #

  Apie kompiuterį, atgavus siūlau įsirašyti avast antivirusinę, nemokamas ir pakankamai patikimas variantas, jei nėra kito pasirinkimo + kokį registry cleaner’į įsidiegti (tarkim registry mechanic), Nenoriu nieko reklamuoti, bet ir pati būsi saugesnė ir kompiuteris sklandžiau dirbs.

  Apie receptą. Ryt gaminsim šitą reikalą pietums, bet sluoksniuosim su mėsa ir svogūniukais. Mat namuose toks įnamis 1,90 m mėsėdis gyvena + uošviai atvažiuoja 😀

  • Asta 2 Bir ’12 at 7:06 pm #

   Ačiū už patarimus dėl antivirusinės :) Iš tiesų dėl mano jau minėtų nekokių santykių su visa technika, į kompiuterinius reikalus aš stengiuosi kištis kuo mažiau. Na, bet šiaip ar taip, kompiuteris jau sutvarkytas, o jame ir antivirusinė gyvena :) Taigi, viskas puikiai.

   O šita turkiška lazanija, susluoksniuota su mėsyte ir svogūniukais, irgi turėtų būti didelis gėris. Skanaus! :)

 6. audra-ankara 23 Rgp ’13 at 6:51 pm #

  Visai neblogai atrodo,kaip pirma karta gaminusei net labai geras rezultatas.Net Turkijoj miestuose jau mazai,kas uzsiima ju darymu namuose, nes uzima daug laiko ir pastangu.Jei leisit patikslinsiu,kad i su borek nesideda jogurtas, ir vandens tik 1-2 saukstai/as jo isviso nededu/ ir margarina tik pramoniu budu gaminant naudoja,sviestas ir tik sviestas.Svarbu kuo ploniau iskociotı tuos lakstus nesvarbu jei suplys,kuo ploniau tuo geriau… dedant i verdantii vandeni saugoti kad nesukibtu,nes po to nebeatplesi ju :) Sekmes

  • Asta 27 Rgp ’13 at 5:52 pm #

   Labai ačiū už patarimus! :)
   Tikrai skanus patiekalas, mums labai patiko. Nors, žinoma, laiko užima pakankamai daug, bet smagu pagaminti kažką sudėtingesnio nei visai paprasto, o paskui džiaugtis rezultatu bei geru skoniu :)

Parašykite komentarą