Skaičiuoju dienas. Iki vasaros. Iki mažylio krikštynų. Iki kiekvieno suplanuoto žygio. Iki rudens ir mūsų atostogų. Skaičiuoju ir vis niukteliu sau į šoną – pažadu negyventi vien laukimu, nešuoliuoti tarp dienų, savaičių, mėnesių ar metų laikų.
„Šiandien yra nuostabi diena“, – atradau ritualą pakartoti sau kiekvieną rytą ir priminti bei padėkoti kiekvieną vakarą. Šiandien yra nuostabi diena, nes kiekviena ji gali būti tokia. Net tada, kai sunku, pikta ar liūdna, visada galiu rasti tas bent penkias minutes nuostabumo; jei tik norėsiu, jei tik nenudelbsiu akių į žemę, jei tik neužgošiu jo nuolatiniu bumbėjimu. Jei tik užuot bėgusi, aš sustosiu, išjausiu ir paleisiu. Jei tik paliksiu vietos šviesai, džiaugsmui ir mažiems malonumams – visa tai yra mano sprendimas. Laimė yra mano sprendimas.
Ir aš labai, tikrai, iš visos širdies renkuosi laimę.
Renkuosi atrasti ją mažiausiose smulkmenose, visiškuose niekniekiuose, renkuosi ją vertinti ir už ją dėkoti. Renkuosi susitelkti ir dauginti tuos dalykus, kurie kuria laimę ir meilę, ir ramybę, ir harmoniją. Renkuosi tai net tada, kai viskas krenta iš rankų ir beveik įtikiu, kad viską visada darau blogai. Bangoms nurimus, aš sugrįžtu save. Ir renkuosi laimę. Netobulą, trapią. Visada suteikiančią antrą progą.
Taigi. Kas galėjo žinoti, kad šis pavasaris man atneš tiek daug vidinių pokyčių ir naujų suvokimų?
Pavasaris mintyse, pavasaris širdyje. Jau pats tikriausias pavasaris ir už lango, ir ant valgomojo stalo taip pat.
Vos paragavusi, mintyse šias salotas pavadinau pavasario salotomis. Vienok, suprantu, tai labai keista – juk šiuose mano dubenėliuose net tikrųjų salotų visai nėra, o jos nuo seno yra laikomos pavasario pranašautojomis. Kita vertus, tuose pačiuose mano dubenėliuose yra daug spalvų, daug skonių ir kvapų. Ir apšlakstytos jos yra ypač tyru alyvuogių aliejumi „Biologico“ iš „inTASTE world“, kuris yra pats pavasariškiausias kada nors mano ragautas aliejus. Žinot, čia vienas tų atvejų, kai produkto aprašyme skaitai kokį nors įmantriai skambantį apibūdinimą – kaip kad, pavyzdžiui, šviežiai nupjautos žolės aromato, – ir supranti, kad vargiai vaizduotei pavyks susieti žolės aromatą ir tamsiame butelyje teliūskuojantį aliejų. O tada atsuki kamštelį, įkvepi, įsipili lašelį į šaukštelį, paragauji ir viskas tampa aiškiau nei aišku. Štai koks tas šviežiai nupjautos žolės aromatas. Štai kaip kvepia gaivūs, saulės nubučiuoti pavasario rytai.
Man atrodo, kad šį aliejų – švelnų, o tuo pačiu ir intensyvaus aromato – aš tiesiog įsimylėjau. Nuoširdžiai. Ir, o dievai, kiek daug iš tiesų Italija turi nuostabių dalykų, kokia turtinga Italijos virtuvė; ir kaip aš laukiu rugsėjo mėnesio, kai mūsų keliai pradės vingiuoti pietų kryptimi.
Įsimylėjau, man rodos, aš ir šias salotas. Tahini padaže marinuotą apskrudusią vištieną, gardžiame sultinyje virtas bulguro kruopas, pačias paprasčiausias daržoves, kurias vasarą bus galima į dubenėlius dėti nuskintas tiesiai iš mamos daržo. Ne veltui kalbu apie vasarą – galvoju, kad maišysiu jas dar ir dar kartą, galbūt su šiokiomis tokiomis improvizacijomis, nes iš tiesų tokie dubenėliai gali būti įvairių įvairiausi, ir vis tiek labai gardūs. Šis variantas, pažadu, tikrai labai gardus. Išbandykite ir papasakokit, kaip jums patiko!
Pavasario salotos su bulguru ir vištiena
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Vištienai:
¼ stiklinės (55 g) sezamų pastos (Tahini)
2 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus „Biologico“
2 valg. š. vandens
2 valg. š. citrinų sulčių
2 valg. š. tarkuotų citrinų žievelių
1 valg. š. šaltyje džiovintų (arba šviežių) rozmarinų
½ arb. š. šaltyje džiovintų (arba šviežių) raudonėlių
½ arb. š. šaltyje džiovintų (arba šviežių) čiobrelių
¼ arb. š. kajeno paprikos
2 skiltelių tarkuoto česnako
¼ arb. š. druskos
¼ arb. š. grūstų juodųjų pipirų
1 vidutinio dydžio vištos krūtinėlės
1 valg. š. kokosų aliejaus (kepimui)
Bulgurui:
1 stiklinės (140 g) bulguro
3 stiklinių (750 ml) daržovių sultinio
Daržovėms:
1 ilgavaisio agurko
300 g įvairiaspalvių vyšninių pomidorų
½ raudonojo svogūno
ryšelio šviežių petražolių
1 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus „Biologico“
1 valg. š. žaliosios citrinos sulčių
¼ arb. š. druskos
¼ arb. š. grūstų juodųjų pipirų
Patiekimui:
ryšelio šviežių petražolių
šlakelio ypač tyro alyvuogių aliejaus „Biologico“
aitriųjų paprikų dribsnių
GAMINIMO EIGA
1. Paruoškite vištieną. Visus marinatui skirtus ingredientus sumaišykite. Į marinatą sudėkite į keturias dalis perpjautą nuplautą ir gerai nusausintą vištienos krūtinėlę. Išmaišykite, kad krūtinėlė tolygiai pasidengtų marinatu. Indą uždenkite maistine plėvele, dėkite į šaldytuvą ir palikite pasimarinuoti bent 4 valandoms ar per naktį.
2. Vištienai pasimarinavus, keptuvėje ištirpinkite šaukštą kokosų aliejaus. Sudėkite vištos gabalėlius ir kepkite virš vidutinio dydžio ugnies kiekvieną pusę apie 4-5 minutes, kol vištiena bus gražiai apskrudusi išorėje ir iškepusi bei sultinga viduje.
3. Išimkite vištieną iš keptuvės ir atidėkite į šalį.
4. Paruoškite bulgurą. Puode užvirkite sultinį. Suberkite bulguro kruopas ir virkite virš vidutinio dydžio ugnies, kartais pamaišydami, apie 15 minučių, kol kruopos bus išvirusios – minkštos, tačiau nepraradusios savo formos. Likusį vandenį nupilkite ir leiskite kruopoms atvėsti. Atvėsusias išpurenkite šakute, kad taptų birios.
5. Paruoškite daržoves. Ilgavaisį agurką išilgai perpjaukite į keturias dalis ir supjaustykite gabalėliais. Vyšninius pomidorus perpjaukite į dvi arba keturias dalis. Raudonąjį svogūną smulkiai sukapokite, petražolės šakeles pasmulkinkite. Sumaišykite daržoves su alyvuogių aliejumi, žaliosios citrinos sultimis, pagardinkite druska ir pipirais.
6. Patiekite. Į keturis dubenėlius paskirstykite po ketvirtį bulguro kruopų. Ant viršaus dėkite po gabalėlį riekelėmis supjaustytos vištienos ir po kelis šaukštus daržovių salotų. Papuoškite petražolės šakelėmis, apšlakstykite šlakeliu ypač tyro alyvuogių aliejaus ir užberkite žiupsnį aitriųjų paprikų dribsnių.
Įrašas sukurtas bendradarbiaujant su „inTASTE world“.
Ypač tyro alyvuogių aliejaus „Biologico“ galima įsigyti TIKRA parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Panevėžyje (daugiau informacijos ČIA).
Recepto šaltinis: The Chunky Chef