Maisto planavimas mano gyvenime tai atsiranda, tai vėl jį apleidžiu. Žiemą planuoti lengviau nei vasarą, o ir šiaip – nėra tai pati paprasčiausia savaitės užduotis. Tik tada, kai planavimas tampa įpročiu, tampa akivaizdu – kiek daug laiko ir pinigų jis padeda sutaupyti!
Iš kelionės grįžau su nauju įkvėpimu taupyti (naujoms kelionėms, šypt), tad maisto planavimas grįžta į mano kasdienybę – ir į tinklaraščio turinį taip pat.
Be ilgų įžangų, dalijuosi šios savaitės pagrindinių valgymų meniu:
- Prancūziškas nesaldus pyragas su rūkyta šonine ir sūriu „Quiche Lorraine“ (receptas šiame įraše, žemiau);
- Kepti varškėčiai su grietine/graikišku jogurtu ir šilauogėmis;
- Vištienos kepsniai su pesto, pomidorais ir mocarela;
- Lietiniai su varške;
- Šaltibarščiai su bulvėmis.
Man labiausiai pasiteisinęs planavimo būdas – nuosaikusis:
- planuoju penkis pagrindinius valgius darbo dienų vakarienėms, o jų likučius šildausi rytojaus pietums;
- nusiperku bazinių produktų mėgstamiems pusryčiams (avižinei košei, sumuštiniams, pan.) ir užkandžiams (vaisių, jogurto, pan.);
- savaitgalius palieku be plano.
Apsiperku visai šalia namų esančioje „Lidl Lietuva“ – jau eilę metų tai pagrindinė mūsų šeimos parduotuvė, tad ypatingai džiaugiuosi ir didžiuojuosi būdama jos ambasadorė. Mane tenkina ne tik vis platesnis „Lidl“ parduotuvių asortimentas, bet ir kainos – liepos mėnesį atlikto tyrimo duomenimis, lietuviai jas vertina kaip itin palankias ir leidžiančias sutaupyti. Tyrimo rezultatai ir pirkėjų palaikymas įkvepia – „Lidl“ prekybos tinklas pradėjo kainų mažinimo kampaniją; užsukę į parduotuvę, tikrai pastebėsite prie prekių esančius žymeklius, informuojančius, kad nuo šiol tos prekės kaina – dar mažesnė.
Tiesa, mažas patarimas: planuodama meniu, visada būtinai patikrinu akcijų lankstinukus ir kuponus e. programėlėje – tai būdas sutaupyti dar daugiau.
Smalsumo dėlei: šios savaitės pirkinių krepšeliui išleidau 37,21 eur, šis vakar keptas nesaldus pyragas (6 porcijos) man atsiėjo 8,40 eur, tad vienos porcijos kaina – vos 1,40 eur.
Tokius pyragus (kišus) progai pasitaikius vis pirkdavau kelionėje, Prancūzijos kepyklėlėse. Ten vienas gabalėlis kainavo tiek, kiek čia – pusė kišo. Gaminimas namuose neabejotinai leidžia sutaupyti, o maisto planavimas – leidžia sutaupyti dar daugiau.
Baigiam apie matematiką, pakalbėkim apie skonį. Vienas puikesnių maisto planavimo privalumų – geras skonis be kompromisų. Planuojant taupyti pavyksta renkantis kokybiškus produktus ir gaminant mėgstamus patiekalus.
„Quiche Lorraine“ į šios savaitės meniu įtraukiau ne šiaip sau. Dievinu šį pyragą, be to, vis dar gyvenu nostalgiškomis ką tik pasibaigusios kelionės nuotaikomis. Šis kišas – prancūzų virtuvės klasika, trapios tešlos krepšelis su sūrio ir rūkytos šoninės (arba rūkyto kumpio) įdaru. Nesaldų pyragą galima valgyti kaip karštą patiekalą, galima pasišildyti rytojaus pietums, bet ir atvėsęs ir labai gardus – tiktų ir maisto dėžutėms, ruošiantis į kelionę ar iškylą.
Ar jūs planuojat meniu? Ar būtų aktualu, jei mūsų šeimos valgių planais pasidalinčiau kiekvieną savaitę? Parašykit komentaruose, ačiū!
Ir būtinai išmėginkite šį puikų, kremišką, gardų, burnoje sutirpstantį prancūzišką kišą – „Quiche Lorraine“!
Prancūziškas nesaldus pyragas „Quiche Lorraine“
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Tešlai:
1 ½ stiklinės (210 g) miltų
½ arb. š. druskos
1 arb. š. cukraus
115 g šalto sviesto
2-3 valg. š. šalto vandens
Įdarui:
250 g rūkytos šoninės
1 didelio svogūno
200 g tarkuoto fermentinio sūrio
1 stiklinės (250 ml) pieno
¾ stiklinės (190 ml) riebios grietinėlės
4 kiaušinių
½ arb. š. druskos
½ arb. š. šviežiai grūstų juodųjų pipirų
¼ arb. š. malto muskato
Patiekti:
šviežių žalumynų, daržovių ar salotų
GAMINIMO EIGA
1. Paruoškite tešlą. Dubenyje sumaišykite miltus, druską ir prieskonines žoleles. Sudėkite kubeliais supjaustytą šaltą sviestą ir trinkite tarp pirštų, kol gausite trupinius. Įpilkite šalto vandens ir trumpai paminkykite, kol tešla sukibs į rutulį.
2. Suvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir palaikykite šaldytuve 1 valandą.
3. Išimtą iš šaldytuvo, tešlą iškočiokite ir išklokite tešla 22 cm skersmens kepimo formos dugną ir sieneles. Subadykite tešlą šakute ir palaikykite šaldytuve dar 30 minučių.
4. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C temperatūros.
5. Tešlos krepšelį užklokite kepimo popieriaus lakštu ir priberkite į jį sausų kruopų. Kepant jos neleis tešlos krepšeliui pernelyg iškilti, susitraukti ar kitaip deformuotis.
6. Kepkite įkaitintoje orkaitėje 15 minučių. Tuomet nuimkite kepimo popieriaus lakštą su kruopomis ir kepkite dar 15 minučių.
7. Paruoškite įdarą. Keptuvę įkaitinkite virš vidutinio dydžio ugnies. Suberkite šoninės gabalėlius ir vis pamaišydami kepkite, kol išskirs riebalus ir ims skrusti. Suberkite nedideliais gabalėliais supjaustytą svogūną ir kepkite, kol svogūnai suminkštės. Nuimkite nuo ugnies.
8. Sūrį sutarkuokite.
9. Atskirame dubenyje išplakite pieną, grietinėlę, kiaušinius, druską, pipirus ir muskatą.
10. Ant iškepto tešlos krepšelio dugno tolygiai paskleiskite keptą šoninę su svogūnais, ant viršaus – tarkuotą sūrį. Tolygiai užpilkite plakiniu.
11. Kepkite iki 180°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 50 minučių, kol įdaras sutvirtės – pajudinus kepimo formą, centras turi tik vos virpėti.
12. Išimkite iš orkaitės ir šiek tiek atvėsinkite, prieš pjaustydami gabalėliais ir patiekdami.
Receptas paruoštas bendradarbiaujant su „Lidl Lietuva“.
#reklama @lidlietuva #LidlPartnerystė
1 komentaras
Sveiki, būtų aktualu ir man jūsų savaitinis meniu planas.
Ačiū už įkvėpimus!🌞🌷